Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Biura podróży przeżywają oblężenie. Wczasy all inclusive nawet o 25 proc. tańsze
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 26.09.2023 15:20

Biura podróży przeżywają oblężenie. Wczasy all inclusive nawet o 25 proc. tańsze

Plaża
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Wakacje all inclusive są powodem do wielu żartów. Jednak z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na taki sposób spędzenia urlopu. Jak się okazuje, taki wyjazd wcale nie musi zrujnować domowego budżetu.

Tegoroczne lato pokazało, że oferty Last Minute w zasadzie przeszły do historii. Wakacyjne wyjazdy na ostatnią chwilę potrafiły być bardzo drogie, a na dodatek klienci często mieli mocno ograniczony wybór. Jest jednak sposób, żeby nadal oszczędzić na wakacjach all inclusive. Trzeba jednak nauczyć się planować.

Last Minute to przeszłość. Wakacje w 2024 roku rezerwowaliśmy już w lipcu

Z najnowszego raportu Wakacje.pl wynika jasno, że Polacy coraz wcześniej rezerwują wakacyjne wyjazdy. Biura podróży, widząc powracający trend (podczas pandemii królowało Last Minute), znacznie wcześniej uruchomiły sprzedaż przyszłorocznych wakacji.

Jak się okazuje, wielu touroperatorów już w lipcu 2023 roku rozpoczęło przedsprzedaż przyszłorocznych wakacji. A chętnych nie brakowało. Wszystko za sprawą znacznie lepszego wyboru, niskiej zaliczki (na ogół tylko 10 proc.), a przede wszystkim bardzo atrakcyjnych cen.

Cztery kierunki deklasują konkurencję. To będą hity przyszłorocznych wakacji

Wakacje.pl przyznają, że aktualnie największym zainteresowaniem turystów cieszą się cztery kraje. Liderem, tak jak w roku 2022 i 2023 pozostaje Turcja, która jest rajem dla miłośników all inclusive. Drugie miejsce, podobnie jak w minionych latach, zajmuje Grecja. Dwie kolejne lokaty należą do krajów z północny Afryki. Podium uzupełnia Egipt, a tuż za nim jest tegoroczne odkrycie turystów, czyli Tunezja.

– W tym roku na rynku pojawili się nowi touroperatorzy, którzy zaoferowali dodatkowe programy, poszerzając w znaczący sposób ofertę w szczególności do Turcji, Egiptu i Tunezji. Więcej propozycji to także większa konkurencja, a to zawsze dobra wiadomość dla klientów. Obserwujemy, że promocje na przyszłe lato są od kilkudziesięciu do kilkuset złotych od osoby atrakcyjniejsze niż przed rokiem – przyznała Anna Podpora, head of product development w Wakacje.pl.

All inclusive nawet 25 proc. tańsze

Jak dużo można oszczędzić, rezerwując urlop z ok. rocznym wyprzedzeniem? Okazuje się, że mowa jest o bardzo dużych obniżkach w porównaniu do tegorocznego Last Minute.

"Analiza średnich cen dla czterech standardów obiektów pokazuje, że w przypadku pobytów w hotelach trzygwiazdkowych oferta na przyszły rok jest o 25 proc. tańsza od Last Minute dostępnego w sezonie Lato 2023 przy Albanii, dla Portugalii różnica wynosi -16 proc." – informuje serwis Wakacje.pl.

O wiele taniej można zarezerwować również noclegi i wyżywienie w wyższym standardzie. Oferty w hotelach czterogwiazdkowych w Albanii są o 20 proc. niższe. Rezerwując urlop w Grecji, oszczędzicie 8 proc., a w Portugalii 7 proc. względem wakacji Last Minute w 2023 roku.