Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > 22-latek chciał polecieć na Cypr z Radomia. Kapitan nie wpuścił go na pokład
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 10.05.2024 11:26

22-latek chciał polecieć na Cypr z Radomia. Kapitan nie wpuścił go na pokład

 lotnisko Radom
fot. straż graniczna fot. straż graniczna

Do incydentu doszło na lotnisku Warszawa-Radom. To właśnie stamtąd pewien 22-letni podróżny wybierał się na wycieczkę na Cypr. Ze względu na swój wybryk, nie został jednak wpuszczony na pokład samolotu. 

22-latek chciał polecieć na Cypr

22-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego wybierał się na Cypr z lotniska w Radomiu. Mężczyzna do Larnaki jednak nie doleciał. Wszystko przez to, co powiedział w trakcie nadawania bagażu. 

22-latek "zażartował", że ma przy sobie niebezpieczne przedmioty, w tym bombę. Do zdarzenia doszło w czwartek, 9 maja. 

Sprawdzenie bagażu na lotnisku w Radomiu

Na miejsce natychmiast ruszyli funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej w Radomiu. Służby dokładnie zbadały okoliczności zajścia zdarzenia i sprawdzili bagaż podróżnego. 

"Pasażer został pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w przypadku niewykonywania przez niego poleceń, następnie został wylegitymowany, a jego bagaż dokładnie sprawdzony pod kątem posiadania przedmiotów niebezpiecznych - wynik negatywny" - czytamy na stronie straży granicznej. 

Skrucha nic nie dała

Jak informuje straż graniczna, 22-latek przeprosił i wyraził skruchę, twierdząc, że miał to być jedynie niewinny żart. Jego tłumaczenia na nic się jednak nie zdały. Kapitan samolotu nie wpuścił go na pokład. Dodatkowo, 22-latek został ukarany mandatem 500 zł z art. 210 ust. 1 pkt. 5a Ustawy Prawo Lotnicze.

Czytaj więcej: O 8:12 nikt nawet nie myślał o Rewalu. Wtem wydarzyło się to…