Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > 1500 zł za metr kwadratowy w górach. Poczta Polska ogłosiła wyprzedaż domów
Łukasz  Miłoszewski
Łukasz Miłoszewski 13.05.2024 17:00

1500 zł za metr kwadratowy w górach. Poczta Polska ogłosiła wyprzedaż domów

Poczta Polska wyprzedaje domy
Fot. Poczta Polska

Kto z nas nie marzył o nieruchomości w pięknych realiach przyrody. Niestety ich ceny często nie współgrają z możliwościami finansowymi przeciętnego Polaka. Z pomocą przychodzi Poczta Polska, która oferuje na sprzedaż budynki oraz działki w ciekawych regionach kraju, w bardzo korzystnych cenach. 

Poczta wyprzedaje budynki i działki

Na dedykowanym portalu nieruchomosci.poczta-polska.pl co jakiś czas pojawiają się nowe oferty. Są to zazwyczaj starsze mieszkania w mniejszych miejscowościach, ale nierzadko znajdują się one w cennych przyrodniczo obszarach, z dala od miejskiego zgiełku. Wśród obecnych ofert znajdziemy budynki oraz działki w województwach: podkarpackim, dolnośląskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim.

W górach i nad jeziorem

Na przykład osoby poszukujące bazy wypadowej w Bieszczady powinny się zainteresować ofertą z miejscowości Hoczew. Tam czeka działka o powierzchni 0,492 ha, zabudowana lokalem o powierzchni 119,00 m2.

Jeszcze ciekawiej położone są lokale mieszkalne w Chełmsku Śląskim, tuż przy granicy z Czechami, w pobliżu Karkonoskiego Parku Narodowego. Tam na nabywcę czeka nieruchomość o łącznej powierzchni 267 m2.

Jeśli szukacie działki blisko wody, to dobrą propozycją jest Żarnowo. Tam Poczta Polska oferuje działkę o powierzchni 0,2090 ha z lokalem liczącym 170,90 m2.

Ceny są bardzo atrakcyjne

Domy zazwyczaj wymagają remontu, jednak mimo to nadal ich koszt jest bardzo kuszący. Przedział cenowy opisanych wyżej nieruchomości to od 1 288 do 1435 złotych za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego. Większość z nich będzie licytowana w najbliższych tygodniach, więc na ewentualne podjęcie decyzji o odważnym zakupie nie zostało wiele czasu.

Czytaj więcej: O 8:12 nikt nawet nie myślał o Rewalu. Wtem wydarzyło się to...

Paryż i Wenecja w centrum Polski. Wiedzieliście o tych miejscach?
Polskie kopie zagranicznych miast
Europejskie miasta takie jak Paryż, Rzym, czy Wenecja to miejsca, które od lat przyciągają miliony turystów. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że aby je odwiedzić nie trzeba dalekich podróży zagranicę, ponieważ dobrze znane nazwy popularnych turystycznych kierunków czekają tuż za rogiem. Zebraliśmy dla Was przykłady polskich miast, które niejednego turystę mogą wprowadzić w zakłopotanie. Historia nazw polskich miast i wsi potrafi być nieraz naprawdę złożona. Język polski w tej kwestii bywa bardzo plastyczny i oddaje wiele różnych aspektów na przykład historycznych, czy geograficznych. Czasami jednak można odnieść wrażenie, że Polacy przy tworzeniu niektórych nazw postanowili poszukać inspiracji u sąsiadów. 
Czytaj dalej
Do tych zagranicznych miejsc dojedziesz pociągiem. Lista jest naprawdę długa
Wnętrze pociągu
Perspektywa lotu samolotem, dla niektórych wiąże się z lękiem, a innych wręcz paraliżuje. Co zrobić, gdy chcemy wyjechać na zagraniczne wakacje, unikając podróży lotniczych? Sprawdziliśmy, dokąd można pojechać pociągiem z Polski. Wybór kolei to atrakcyjna oferta wobec stosunkowo drogich połączeń lotniczych. Wydaje się to również wygodniejsze rozwiązanie w porównaniu do połączeń autobusowych. Na potrzeby tego krótkiego przewodnika sprawdziliśmy, do jakich zagranicznych  miast dojedziemy, bez przesiadek, wsiadając do pociągu w Polsce.
Czytaj dalej