zwierzę na lotnisku na AlasceFot. pixabay.com/ juno1412

Uderzenie podczas lądowania samolotu, na płytę wbiegło wielkie zwierzę. Za granicą doszło do niewiarygodnego zdarzenia

Zwierzę znajdujące się na płycie lotniska ściąga niebezpieczeństwo nie tylko na siebie, ale tez na pasażerów samolotu. Na Alasce doszło do nieprawdopodobnego zderzenia. Lądująca maszyna trafiła na niedźwiedzia, który niepostrzeżenie wszedł na pas do lądowania.

Zwierzę nie rozumie wielu kwestii dotyczących zagospodarowania przestrzeni wokół siebie. Na Alasce, która nie jest gęsto zaludniona, to natura ma przewagę nad ludzkimi osiedlami. W lasach żyje mnóstwo dzikich zwierząt, które czasem błąkają się po terenach zabudowanych.

Od dzisiaj od północy ograniczenie w przemieszczaniu się po Polsce. Podróżujący powinni wiedzieć, wielu osobom się nie spodobaOd dzisiaj od północy ograniczenie w przemieszczaniu się po Polsce. Podróżujący powinni wiedzieć, wielu osobom się nie spodobaCzytaj dalej

Pracownicy lotniska nie widzieli niedźwiedzia

Do tragicznej sytuacji doszło w porcie lotniczym w Yakutat w południowej części stanu Alaska. Gdy odrzutowiec należący do Alaska Airlines zbliżał się do płyty lotniska, było już za późno na zmianę decyzji.

Maszyna uderzyła w niedźwiedzia brunatnego, który tego nie przeżył. Pasażerom nic się nie stało, chociaż musieli być w szoku, ponieważ tak duże zwierzę z pewnością spowodowało wstrząsy i spory hałas.

Lotnisko poinformowało, że jego pracownicy zaledwie 10 minut przed lądowaniem sprawdzili pas, na którym nie było żadnego intruza. Pilot samolotu otrzymał zielone światło i przystąpił do lądowania. Niedźwiedź musiał wejść w ostatniej chwili.

Wiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcjiWiemy, gdzie mieszkają Golcowie. Posiadłość jak z bajki w samym sercu polskich gór, rzut kamieniem od największych atrakcjiCzytaj dalej

Zwierzę nie przeżyło

Piloci poinformowali później, że podczas kołowania zauważyli dwa niedźwiedzie przekraczające pas startowy. Udało im się wyminąć je przednią częścią kadłuba, lecz dostały się pod maszynę. Samica zginęła na miejscu, a drugi, ok. dwu-letni niedźwiedź nie został ranny.

Pasażerowie Boeinga 737-700 bezpiecznie opuścili pokład nie doznając uszczerbku na zdrowiu, jednak samolot musiał zostać w Yakutat ze względu na uszkodzenia pokrywy silnika. Niektóre elementy zostały wypaczone w trakcie zderzenia.

Pojawiła się także informacja, że pracownicy lotniska usunęli ciało niedźwiedzia z pasa startowego. Jego szczątki mają zostać odebrane przez urzędników z Departamentu Rybołówstwa Alaski.

Port lotniczy w Yakutat jest częściowo ogrodzony, a jego pracownicy każdego roku przechodzą szkolenia z zakresu odstraszania dzikich zwierząt. W tym celu wykorzystuje się światła, pojazdy a nawet pirotechnikę.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat, Martyna Wojciechowska kiedyś poroniła. Opowiedziała o wszystkim, łzy napływają do oczu
2. Klienci jednego z największych banków w Polsce na celowniku oszustów. Można stracić wszystkie pieniądze
3. Pojechali w Tatry, nie mogli uwierzyć, co zastali na miejscu. W głowie się nie mieści, nie można ręki włożyć

Zwierzęta powodują mnóstwo wypadków

W przeszłości zdarzały się na Alasce przypadki zderzeń lądujących samolotów z jeleniami, gęśmi, reniferami tundrowymi czy innymi zwierzętami. Jeden z urzędników Departamentu Transportu przyznał jednak, że po raz pierwszy słyszał o uderzeniu w niedźwiedzia.

Wiele lotnisk zmaga się z dzikimi zwierzętami takimi jak jelenie, dziki czy renifery, zwłaszcza, jeśli są położone z dala od cywilizacji. Według Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA), tylko w Stanach Zjednoczonych dzikie zwierzęta powodują szkody o łącznej wartości miliardów dolarów. Do zderzeń najczęściej dochodzi z ptakami, co łatwo zaobserwować w Polsce.

Zdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemZdjęcie Anny Lewandowskiej jest hitem. Każdy patrzy na kurtkę, a to górska wioska, w której jest, naprawdę urzeka pięknemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wystarczy kilka łyków dziennie, by pozbyć się natrętnego kaszlu. Domowy sposób naszych babć w końcu wraca do łask
  2. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
  3. Gigantyczna burza wokół Ryanair. Poszło o testy na koronawirusa na lotniskach, padły ostre słowa
  4. Ewakuacja turystów, przeżyli chwile grozy. Nagle klif runął na plażę za granicą, wszystko zdążyli nagrać
  5. RMF: rząd może wydać nowy zakaz na zimę. Wszystko przez zakażenia, zimowe wyjazdy na narty zagrożone
  6. Na święta mogą pojawić się nowe obostrzenia? Minister Zdrowia odpowiada
  7. Dlaczego kot biega jak opętany? Proste wyjaśnienie, nie należy się obawiać

Źródło: Onet

Następny artykuł