Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Zrobisz to w samolocie i trafisz na czarną listę. Niewielu pasażerów o tym wie
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 18.05.2024 14:20

Zrobisz to w samolocie i trafisz na czarną listę. Niewielu pasażerów o tym wie

pasażerowie wchodzący do samolotu
Fot. Shutterstock/M-Production, TikTok/flightbae.b

Na pokładzie samolotu najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dla załogi jest to priorytet i kiedy pasażer wykazuje choćby agresywne zachowanie, wówczas pracownicy reagują natychmiast. Są specjalnie szkoleni na takie sytuacje, które niestety zdarzają się dość często. W niektórych przypadkach nie ma pobłażliwości i pasażer zwyczajnie trafia na czarną listę. Jakich czynów trzeba się dopuścić, by linia lotnicza odmówiła nam kolejnych podróży? Stewardessa ostrzega. 

Agresywny pasażer na pokładzie samolotu

Stewardessa, która prowadzi na TikToku profil “Flight Bae B” opublikowała materiał wideo, w którym opowiedziała, czego nie warto robić w samolocie. Nikt nie chce trafić na czarną listę, jednak wielu wciąż podczas lotu pozwala sobie na zbyt wiele.

Amerykanka ostrzega, że w samolocie nie ma miejsca na agresję. Przytoczyła przykład pewnego 30-letniego Australijczyka, który musiał zapłacić 500 dolarów kary. Podczas międzystanowego lotu wypił spore ilości alkoholu i był skrajnie agresywny nie tylko wobec pozostałych podróżnych, ale i załogi. Został objęty zakazem lotów liniami Quantas na dobre. 

Czarna lista pasażerów. Może pogrążyć cię nieprzemyślany żart

Okazuje się, że wcale nie trzeba agresywnie się zachowywać, by linia lotnicza wykluczyła nas z przyszłych lotów. Nieraz pasażerowie, będąc w dobrym humorze, pozwalają sobie na niewskazane żarty. Zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego, że załoga może odebrać je na poważnie.

Lepiej odpuścić sobie dowcipy o bombie, zakazanych przedmiotach czy narkotykach. W ten sposób załatwimy sobie zakaz ponownego wejście na pokład danej linii lotniczej i przy okazji zrujnujemy swoje wakacje. 

Wszelkie oszustwa spotkają się z zakazem wejścia do samolotu

Amerykanka opowiedziała także o nieprzyjemnym incydencie influencerki z Hongkongu. Sfałszowała email od linii lotniczych Cathay Pacific, by móc zająć miejsce w biznes klasie. Gdy oszustwo wyszło na jaw, jej rezerwacja została natychmiast anulowana i kobieta dostała dożywotni zakaz korzystania z usług tego przewoźnika.

“Kiedy masz zakaz latania, jesteś umieszczany w czymś, co nazywamy listą zakazu lotów, a kiedy znajdujesz się na tej liście, nie możesz latać” - powiedziała stewardessa na nagraniu.

Źródło: TikTok