Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Znamy listę najlepszych plaż w Polsce. Te miejsca nad Bałtykiem pokochali turyści
Magda Antoł
Magda Antoł 31.05.2023 16:03

Znamy listę najlepszych plaż w Polsce. Te miejsca nad Bałtykiem pokochali turyści

Plaża w Sopocie
Fot. Pixabay

Nie tylko zagraniczne plaże będą szturmowane przez turystów. Nad polskim morzem również znajdziemy liczne tłumy miłośników plażowania. Jednak które plaże będą warte odwiedzenia w tegoroczne wakacje? Turyści już wybrali.

Na stronie Tripadvisor turyści wybrali swoich faworytów. Oto trzy najlepsze polskie plaże, wyłonione przez odwiedzających.

Plaża Jelitkowo w Gdańsku

Do podium dostała się plaża Jelitkowo. Znajduje się w Gdańsku i była jednym z popularniejszych wyborów wśród turystów. Odwiedzający zwracają uwagę na bardzo łatwy dojazd z centrum miasta (ok. 30 minut jazdy tramwajem), a także czystość panującą na plaży. Poza tym jest szeroka i obok niej w Parku Jelitkowskim są rozmieszczone różne punkty gastronomiczne. Turyści docenili też dostęp do toalet i przebieralni. Spacerowiczom spodoba się fakt, że w pół godziny dotrą plażą do Sopotu.

Plaża w Świnoujściu

Kolejne miejsce na podium zajęła plaża w Świnoujściu. Uważana jest za świetne miejsce do spacerowania. W okolicy mieszczą się Promenada Nadmorska i Promenada nad Świną. Pierwsza z nich to deptak o długości kilku kilometrów, przy którym znajdują się punkty gastronomiczne i kafejki, a także zabytkowe XIX-wieczne pensjonaty i sanatoria. Natomiast w drugiej jest port, skąd można wybrać się na wycieczkę morską, dostać się promem na wyspę Wolin oraz obserwować wypływające stamtąd statki.

Plaża w Sopocie

Zwyciężczynią została plaża w Sopocie. Jej najbardziej znaną atrakcją jest najdłuższe nad Morzem Bałtyckim molo, po którym warto się przespacerować. Plaża jest długości ponad czterech kilometrów, a jej szerokość wynosi 110 metrów. Znajduje się dość blisko centrum miasta, a w okolicy można natrafić na liczne restauracje, toalety czy wypożyczalnie leżaków. Istotną zaletą jest obecność ratowników na terenie plaży.