Turysci.pl > Polska > Znamy daty otwarcia najlepszych polskich stoków narciarskich. W tym roku przeżyją prawdziwe oblężenie
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 20.11.2023 16:38

Znamy daty otwarcia najlepszych polskich stoków narciarskich. W tym roku przeżyją prawdziwe oblężenie

Narty
Fot. Shutterstock_franka555

Wielu nie wyobraża sobie zimy bez wyjazdu na narty czy snowboard. Pierwszy śnieg pojawił się w większości miejscach w Polsce jeszcze w listopadzie, a ośrodki lada moment planują otworzyć się na turystów.

Znamy przewidywane terminy, kiedy Polacy będą mogli udać się na stoki. 

Otwarcie zimowych ośrodków narciarskich w Polsce. Turyści nie mogą się doczekać

Choć popularne kurorty w Austrii, Włoszech czy Szwajcarii potrafią zachwycić niejednego narciarza, to trudno się jednak oprzeć naszym rodzimym górom i tego co oferują znajdujące się tam ośrodki. Najwięcej turystów planuje wyjazd na narty podczas ferii zimowych. Prawdziwi miłośnicy tego sportu wyczekują jednak pierwszego dnia otwarcia stoków.

Choć większość krajowych ośrodków zamierza przyjąć turystów w grudniu, to jeden przewiduje otwarcie jeszcze w listopadzie. Najprawdopodobniej 25 listopada będzie można udać się do ośrodka Tylicz Master-Ski położonym w Beskidzie Sądeckim na północnym zboczu góry Szubienica.

Lada moment turyści wyjadą na narty. Grudzień będzie bardzo owocny

W pierwszym tygodniu grudnia planowane jest otwarcie poszczególnych ośrodków. Trzeba mieć jednak na uwadze, że są to jedynie przewidywane terminy. 2 grudnia na turystów otwierają się ośrodki takie jak: Zieleniec Sport Arena w Dusznikach-Zdrój, Grupa Sku-Litwinka na Czarnej Górze, Karpacz - Biały Jar oraz Kasina Ski w położony w pobliżu Kasiny Wielkiej w Beskidzie Wyspowym na północno-zachodnim zboczu Śnieżnicy.

Z kolei 9 grudnia mają się otworzyć: Małe Ciche, Czarna Góra, Krynica - Słotwiny Arena, Białka Tatrzańska - Kaniówka, Bukowina Tatrzańska - Rusiń ski i Białka Tatrzańska - Kotelnica. 

Na otwarcie niektórych ośrodków narciarze będą musieli trochę poczekać

Jak podaje portal skiinfo.pl, niektóre z ośrodków narciarskich przewidują otwarcie podczas tegorocznych świąt. 24 grudnia będzie można udać się do: Międzybrodzia -Góra Żar, Lądku Zdrój, Kamienicy, Krynicy-Słotwiny i Krynicy - Henryk Ski. 25 grudnia planowane jest otwarcie ośrodka Zwardoń, a 26 grudnia Ustroń - Poniwiec.

Uwielbiane Zakopane - Gubałówka prawdopodobnie otwarte będzie dopiero od 29 grudnia, podobnie jak Laskowa - Kamionna i Limanowa ski. 30 grudnia, dzień przed Sylwestrem, narciarze będą mogli udać się do Krynicy - Góra Parkowa i Zakopanego - Kasprowy Wierch. Z kolei Karlików i Góra Kamieńsk planują otwarcie dopiero w nowym roku, 6 stycznia 2024 r.