Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika quizy
Turysci.pl > Polska > "Zmierz się z trzykrotnym Mistrzem Polski!". Pierwsze stoki narciarskie w górach już otwarte
Natalia Księżak
Natalia Księżak 01.12.2023 16:15

"Zmierz się z trzykrotnym Mistrzem Polski!". Pierwsze stoki narciarskie w górach już otwarte

stok narciarski
GraapaSki

To moment na który czekali wszyscy narciarze i snowboardziści. Pierwsze stoki narciarskie w Polsce właśnie szykują się na pierwszych turystów. W ten weekend, podczas wielkiego otwarcia, nie zabraknie wyjątkowych atrakcji. W jednej ze stacji narciarskich na Podhalu oprócz pierwszych szusów, miłośnicy białego szaleństwa będą mogli trenować pod okiem trzykrotnego mistrza Polski!

Narciarze i instruktorzy już teraz zapowiadają bardzo dobry sezon. W ciągu najbliższych dni można spodziewać się pod Tatrami świeżego puchu.

Pierwsze stoki narciarskie w polskich górach już otwarte. "Nawet metr śniegu"

Ratraki i armatki już pracują pełną parą, chociaż w tym roku pierwsi narciarze mogą dostąpić już przyjemności zjazdu na świeżym, naturalnym puchu. W stacji narciarskiej z podhalańskiej Czarnej Góry oprócz pierwszych szusów miłośnicy białego szaleństwa będą mogli pod okiem ekspertów poprawić technikę jazdy na bramkach i tyczkach. Dla niejeżdżących na nartach przygotowano stok saneczkowy.

Stacja narciarska Graapa Ski to jedna z pierwszych, które otwierają się w tym roku dla turystów. Huczny początek sezonu zaplanowano na 2 grudnia. W najbliższy weekend otwarte będą 3 trasy i pole saneczkowe. Na stoku leży od 40 cm do metra wyratrakowanego śniegu. Na co jeszcze można liczyć?

Otwarcie sezonu inne niż wszystkie. "Zmierz się z trzykrotnym Mistrzem Polski!"

GrapaSki to kameralna stacja, sąsiadująca z Kotelnicą Białczańską.  Ośrodek oferuj oferuje 4 trasy zjazdowe, wysprzęglaną 4 – osobową kolej linową, dwa orczyki, 3 taśmy przewożące narciarzy. Można tu znaleźć dwie grupy narciarzy: rodziny oraz takich, którzy lubą sprawdzać się w dynamicznej sportowej jeździe.  

- To nie są wykluczające się pomysły – przekonuje Krzysztof Gąsiorek, prezes GrapaSki i były instruktor narciarski w austriackich i szwajcarskich ośrodkach. – Wprost przeciwnie, to spore ułatwienie. W związku z tym ośrodek już w pierwszy weekend grudnia zaprasza zarówno początkujących jak i wytrawnych narciarzy…

Dla maniaków białego szaleństwa, na jednej z tras ustawione będą bramki i tyczki, na których narciarze ze sportowym zacięciem będą mogli potrenować slalom oraz gigant pod okiem instruktora, trzykrotnego mistrza Polski Marka Rogalskiego, uczestnika Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim i mistrza Polski instruktorów. W sobotę od godz. 11.00 treningi będą za darmo.

Po lewej stronie czeroosobowej kolei kanapowej wydzielono  natomiast specjalny stok dla sportowców - amatorów. Czasem można
tu również spotkać zawodowców. W ubiegłym sezonie na stoku GrapaSki trenowała czterokrotna olimpijka, snowboardzistka Aleksandra Król.

Zimowe atrakcje dla narciarzy z karnetem Tatry Super Ski

Na nadchodzący sezon włodarze stacji mają specjalną propozycję: - Przyjedźcie, pokonajcie trasę na bramkach pod okiem mistrza Polski instruktorów narciarskich i zanotujcie swój czas otwarcia sezonu. A potem wpadajcie do nas by sprawdzić jakie postępy poczyniliście w trakcie tej zimy – zachęca Krzysztof Gąsiorek i jednocześnie zapowiada: - od Bożego Narodzenia uruchamiamy na stoku specjalny odcinek z pomiarem czasu dla wszystkich narciarzy z karnetem Tatry Super Ski.

W GrapaSki obowiązuje ten właśnie karnet, ważny również w kilkunastu ośrodkach po polskiej i słowackiej stronie Tatr. W tej Stacji Narciarskiej we wsi Czarna Góra, dokładnie naprzeciwko Kotelnicy Białczańskiej i Bani, ze szczytu rozlega się najpiękniejszy widok na całe pasmo Tatr w tym najważniejsze szczyty m.in. Lodowy Szczyt, Gerlach, Rysy, Kasprowy Wierch.