Zima w nadchodzący weekendPixabay.com/Mikko

Atak zimy już w ten weekend. Zapowiadają śnieg i mróz, lepiej zrezygnować z podróży

Zima w tym roku przyjedzie już w nadchodzący weekend. Według najnowszej prognozy pogody trzeba spodziewać się mrozów oraz opadów śniegu. To zła informacja dla turystów. Najlepiej zrezygnować z planowanych podróży. Może być niebezpiecznie.

Zima to wyczekiwana pora roku przez wiele osób. Niektórzy oczekują prawdziwej, białej zimy, jak za dawnych czasów. Będzie można ją zobaczyć już w ten weekend. Spodziewać się należy opadów śniegu, a także mrozu. Gdzie będzie najzimniej?

Zima w ten weekend. Będzie mróz i śnieg

Jak podaje portal fanipogody.pl, cytowany przez Wirtualną Polskę, nasz kraj znajdzie się pod wyżem, który przyjdzie z centrum nad Wyspami Brytyjskimi. To właśnie spowoduje ochłodzenie oraz opady śniegu. Mroźne powietrze przyjdzie do Polski znad Morza Arktycznego.

Pierwszych, delikatnych opadów śniegu można spodziewać się już w piątek wieczorem, jednak pogorszenie pogody na dobre zacznie się w sobotę. Wtedy we wschodniej, północno-wschodniej i południowo-wschodniej części kraju temperatura spadnie do około zera stopni.

Na lepszą pogodę mogą liczyć mieszkańcy zachodniej części Polski. Tam w najcieplejszym momencie dnia na termometrach zobaczymy 5-6 stopni Celsjusza. Pojawią się także opady, ale mowa o śniegu z deszczem lub samym deszczu.

Jeszcze chłodniej ma być w niedzielę. Porankiem prawie w całej Polsce należy spodziewać się mrozu. Pojawi się on szczególnie na południu. W okolicach Zakopanego temperatura spadnie do minus 8-10 stopni Celsjusza.

W górach pojawi się więcej śniegu. Będzie szczególnie widoczny na pogórzach i na szczytach. Przewiduje się, że może go spaść około 10-12 centymetrów w ciągu doby. Niewykluczone, że biały krajobraz zostanie z nami przez nadchodzące dni.

Taka zmiana temperatury powinna zostać wzięta pod uwagę przez turystów. Z powodu przymrozków i opadów śniegu trzeba spodziewać się oblodzenia dróg i ulic. O szczególną ostrożność są proszeni kierowcy. Może być niebezpiecznie.

Pierwsze oznaki zimy w Polsce

To nie jest pierwszy raz, kiedy Polacy zobaczą oznaki tegorocznej zimy. Już w połowie października w popularnym mieście turystycznym było biało. Mowa oczywiście o Zakopanem. Powstało nagranie, które opublikowano w mediach społecznościowych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Wielu turystów ucieszyło się z powodu śniegu. Oznacza to rozpoczęcie sezonu zimowego, podczas którego wiele osób wyjeżdża w góry, aby jeździć na nartach. Niestety, w tym roku najprawdopodobniej nie będzie to możliwe.

1. Wioska jak ze snu. Nie mają nawet dróg i samochodów, czysta cisza, spokój i odpoczynek od świata
2. PKO BP bije na alarm, klienci w niebezpieczeństwie. Bank apeluje o szczególną ostrożność
3. Prawdziwa bomba, nowa tania linia wchodzi do Polski. Zdeklasowała Ryanaira i WizzAira jedną rzeczą

Wszystko z powodu restrykcji wynikających z pandemii koronawirusa. Władze postanowiły, że hotele, restauracje oraz wiele innych usług pozostanie zamkniętych aż do końca ferii w 2021 roku. Według przedsiębiorców, oznacza to kolejny kryzys branży turystycznej w Polsce.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł