Turysci.pl
zima prognoza pogody

Fot. Pxhere.com CC0 Domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

-30 stopni w Tatrach, prognozy nie pozostawiają wątpliwości. Zima, jakiej dawno nie było w polskich górach

12 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Zgodnie z prognozą pogody zbliża się bardzo ostra zima. W Tatrach temperatura odczuwalna może wynosić nawet -30 stopni Celsjusza. Przed wyjściem w górskie szlaki wczasowicze powinni się dobrze ubrać i przygotować na wyjątkowo dotkliwy mr&oacut

Z doniesień medialnych wynika, że ekstremalna zima atakuje Europę. Mróz dociera też do Polski. Zgodnie z prognozami pogody w Tatrach odczuwalna temperatura może spaść nawet do -30 stopni, w dodatku aż do weekendu będzie można obserwować opady śniegu. O szczegółach informuje portal Tatromaniak.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Tatromaniak dzisiejszego wieczoru rozpocznie się prawdziwa zima, którą szczególnie będą mogli odczuć turyści w górach. To natomiast może wiązać się ze zmianami lawinowymi. Z dnia na dzień będzie coraz chłodniej.

Zaczyna się prawdziwa zima – w Tatrach mróz i śnieg

Zapowiedzi pogody wskazują na to, że wraz z feriami zaczyna się prawdziwa zima. Zmiany warunków będą szczególnie odczuwalne w polskich regionach górskich. Dlatego planując najbliższe podróże, turyści muszą brać pod uwagę utrudnienia.

Czego można spodziewać się w Tatrach od wtorku 12 stycznia? Na pewno zdecydowanego ochłodzenia i regularnych opadów śniegu, które mają występować codziennie aż do weekendu. To natomiast może zmienić warunki lawinowe w polskich górach.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Tatromaniak termometry w wysokich Tatrach mogą wskazać nawet kilkanaście stopni Celsjusza poniżej zera. Odczuwalna temperatura natomiast może wynieść aż -30 stopni.

Surowa zima w Tatrach. Apel do turystów

Jak donosi portal Tatromaniak, prawdziwa zima dopiero się rozpoczyna. Co warto wiedzieć przed wyjściem na szlaki górskie w tym tygodniu? Warto się przede wszystkim bardzo ciepło ubierać, ponieważ temperatura będzie niska, a mróz będzie dodatkowo wzmacniany przez silny wiatr.

Jednak zimno będzie nie tylko w samych górach. Turyści odczują mróz już w Zakopanem. Trudne warunki mogą dać się we znaki szczególnie uczestnikom konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich oraz publiczności.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Tatromaniak istnieją realne szanse na to, że to mogą być najzimniejsze zawody na Wielkiej Krokwi w XXI wieku. Ostatni raz trudne warunki podczas imprezy panowały w 2005 roku, gdy termometry wskazały -15 stopni Celsjusza.

Apelujemy do wczasowiczów w górskich terenach, by przed wyjściem odpowiednio się przygotowali i zawsze sprawdzali oraz stosowali się do aktualnych ogłoszeń ratowników TOPR. W ciągu najbliższych dni może to być szczególnie ważne ze względu na ochłodzenie i prognozowaną zmianę warunków lawinowych.

W innym z naszych tekstów pisaliśmy również o ekstremalnych warunkach w Hiszpanii, które doprowadziły do uwięzienia ponad 100 osób w centrum handlowym. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Tatromaniak

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >