Turysci.pl
natura

fot. Twitter/

Zdjęcie małej orki z mamą w Szkocji. „Nie mogłam uwierzyć w swoje szczęście"

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Natura zaskoczyła 44-letnią, która Karen Munro podróżuje po Szkocji w poszukiwaniu niezwykłych okazów zwierząt. Miała niesamowite szczęście, ponieważ natrafiła na malutką orkę z mamą. Zdjęciem podzieliła się w mediach społecznościowych.

Natura często potrafi zaskoczyć. Przekonała się o tym miłośniczka przyrody ze Szkocji, która przemierzając kraj natrafiła na kilkumiesięczną orkę o pomarańczowym zabarwieniu.

Niesamowity okaz natury w Szkocji

Karen Munro podróżuje po Szkocji w celu obserwacji interesujących gatunków zwierząt. Niedawno jej się poszczęściło, ponieważ natknęła się na malutką orkę o pomarańczowym zabarwieniu.

Zdjęcie zostało wykonane w rejonie Duncansbay w niedzielę 9 maja. Munro dowiedziała się z jednej z grup na Facebooku, na której pasjonaci dzikich zwierząt polecają sobie nawzajem punkty widokowe, że tego dnia można zaobserwować tam orki.

- Odwiedziłam dwa obszary, ale orki znajdowały się za daleko, żeby je zobaczyć. Dotarłam do trzeciego punktu i nie mogłam uwierzyć w swoje szczęście - mówiła Karen cytowana przez Onet.

Hotelarze czekają na dalsze luzowanie obostrzeń

Hotelarze ciągle w niepewności. Czekają na decyzję ws. całkowitego otwarcia obiektów noclegowych

CZYTAJ DALEJ

- Zauważyłam je w odległości 10-20 metrów ode mnie. Byłam bardzo podekscytowana, ponieważ było to stado, o którym niewiele wiemy - dodała.

Jej entuzjazm wzrósł, kiedy wśród stada dostrzegła orkę o lekko pomarańczowym zabarwieniu. Jak się domyśliła, zwierzę miało zaledwie kilka miesięcy. Podkreśliła również, że orki są najwspanialsze, gdy można obserwować je na wolności, zamiast zamknięte w basenie.

Orki udało się zaobserwować kilka dni po zaobserwowaniu pary osobników o imionach John Coe i Aquarius u wybrzeży Kornwalii. Zjawiły się tam po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat. Obserwacji dokonała grupa ekspertów.

Warto wiedzieć, że Orki są ssakami z gatunku delfinowatych. Zwykle można je zaobserwować oceanach i większych morzach, a także w Morzu Północnym oraz Śródziemnym. Żywią się dużymi zwierzętami morskimi, takimi jak pingwiny, foki, czy nawet walenie.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Portugalia zniosła obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Czytaj więcej >

Europa

Anglia rezygnuje z wprowadzania certyfikatów covidowych. Rozważane także ułatwienia na granicach

Czytaj więcej >

Europa

Pożar w Andaluzji. „Sytuacja jest mocno dynamiczna, zmienia się z dnia na dzień"

Czytaj więcej >

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >