Turysci.pl
Turysta sfotografował dziwną rybę

Screen/Facebook.com/Kenny Harris

Amerykański turysta znalazł na plaży tzw. diabła piaskowego

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Amerykański turysta, podczas spaceru po plaży na przylądku Hatteras na wschodnim wybrzeżu Karoliny Północnej w Stanach Zjednoczonych, zauważył leżące na piasku, dziwne zwierzę. Zrobił mu zdjęcia, by pokazać je bliskim, a potem wrzucił fotografie do internetu. Okazało się, że sfotografował tzw. anielskiego rekina.

Zdjęcia, które turysta Kenny Harris udostępnił w mediach społecznościowych, wywołały ogromne zainteresowanie wśród użytkowników sieci. Zasypały je dziesiątki komentarzy oraz wiele udostępnień. Sprawa szybko trafiła zarówno do amerykańskich, jak i europejskich mediów.

Niezwykłe znalezisko turysty

Kenny Harris spacerował po plaży na przylądku Hatteras, który zlokalizowany jest na wschodnim wybrzeżu Karoliny Północnej w USA. Jest on częścią podłużnej wyspy o tej samej nazwie, zaliczającej się do archipelagu Outer Banks.

Turysta w rozmowie z McClatchy News przyznał, że zdjęcia zrobił tylko po to, by pokazać niecodzienne znalezisko swojej rodzinie. Gdy oni nie mieli pojęcia, co to za stwór, postanowił zapytać o to w internecie.

TOPR ostrzega przed niekorzystną pogodą w górach

TOPR: Wysoko w górach możliwe nowe opady śniegu

CZYTAJ DALEJ

Jak opowiedział, kiedy trafił na kreaturę, był sam na plaży. Wywołała u niego niepokój, który potem przerodził się w zaciekawienie. Zwierzę już nie żyło i miało płetwy. Okazało się, że jego niecodzienny wygląd zafascynował internautów.

Turysta znalazł dziwną rybę

Fot. Kenny Harris/Facebook

Jak się okazało, użytkownicy internetu okazali się wyjątkowo kreatywni i w krótkim czasie na temat stworzenia powstały liczne teorie. Niektórzy przywoływali miejskie legendy, inni pisali o gargulcach oraz zdeformowanych stworzeniach, które są wynikiem zanieczyszczeń środowiska.

Czym jest tzw. anielski rekin?

Prawda jednak - jak zwykle bywa w takich przypadkach - okazała się o wiele bardziej przyziemna. Jak oceniła zwierzę północnoamerykańska prasa, zwierzę to jest tzw. diabłem piaskowym lub anielskim rekinem. To squatina.

To jeden z rodzajów morskich ryb, charakterystyczny dla obszarów północnych regionów Zatoki Meksykańskiej oraz wschodnich USA. Obejmuje 22 gatunki stworzeń i należy do rodziny raszplowatych.

Nagranie jednego z gatunków squatiny w środowisku naturalnym zobaczyć można na kanale KBC na YouTube. Jak tłumaczy portal olhardigital.com.br, powołując się na Muzeum Historii Naturalnej we Florydzie, ryba ta osiągnąć może nawet 1,8 metra i nie jest uważane za groźne dla człowieka. Po sprowokowaniu jednak może przeprowadzić atak i spowodować szarpane obrażenia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: olhardigital.com.br

Podobne artykuły

Unia Europejska otworzy granice dla turystów z USA

Świat

Unia Europejska otwiera się dla 8 krajów świata

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >
Roztoczański Park Narodowy zamknięty

Świat

Zamykają Roztoczański Park Narodowy, występuje potencjalne niebezpieczeństwo dla turystów. Wiadomość od władz rezerwatu

Czytaj więcej >
Trzęsienie ziemi w Chinach

Świat

Dwa trzęsienia ziemi w Chinach. 3 ofiary śmiertelne, 28 rannych

Czytaj więcej >
Nagrania z Chin pokazują, jak wielu turystów wybrało się na urlopy

Świat

Chińscy turyści ruszyli na urlopy. Największe atrakcje oblegane przez tłumy

Czytaj więcej >