Zdjęcie wykonano w Górach Stołowychwikimedia.commons/ Piotr Chrobot (CC BY 3.0/https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/deed.en)

Zrobił zdjęcie Gór Stołowych. W jednej chwili okrzyknięto je najpiękniejszą fotografią roku. Jest niesamowite

Zdjęcie, które pojawiło się ostatnio w mediach społecznościowych, zrobiło furorę. Zostało nazwane zdjęciem roku. Można na nim zobaczyć niezwykłe ujęcie Gór Stołowych. Niektórzy myśleli, że fotografia została przerobiona. Nic bardziej mylnego.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda zdjęcie
  • Dlaczego autor czekał 2 lata na jego wykonanie
  • Co turyści mogą zobaczyć w Górach Stołowych

Zdjęcie wykonał fotograf Cris Froese, który następnie zamieścił je na swoim profilu na Instagramie. Jak się okazuje, to nie było spontaniczne zdjęcie. Autor przyznał, że kadr planowany był od dwóch lat. Ciągle pojawiały się utrudnienia, aż w końcu znalazł idealny moment. Oczekiwanie zdecydowanie się opłaciło, bo widok zapiera dech w piersiach.

Zdjęcie roku przedstawia Góry Stołowe

- Bardzo chciałem pokazać człowieka i wilki na tle Księżyca. Wiedziałem, że idealnie nadaje się do tego mój kumpel Monkey i jego Wilczaki Czechosłowackie: Czort i Laila - napisał na Instagramie Cris Froese. Wyjaśnił także, dlaczego tak długo czekał na wykonanie wymarzonego zdjęcia.

- Zawsze coś stawało na przeszkodzie. Najczęściej była to pogoda, ale ogólnie to zdjęcie jest możliwe tylko 3 razy w ciągu roku! Musi być to dzień przed pełnią w miesiącach Październik, Listopad, Grudzień - dodał.

Jak stwierdził, „tylko wtedy Księżyc idealnie przecina się z tą miejscówką o niebieskiej godzinie. Tym razem pogoda też chciała pokrzyżować plany bo księżyc najpierw wyszedł za mgłą a potem po dosłownie 2 minutach schował się na dobre za chmurami!".

W mediach społecznościowych nie zabrakło reakcji na to fantastyczne ujęcie. - Gratuluję Crisowi fantastycznej fotki - napisał na Facebooku pan Józef. - Cuda natury, przepiękne!!!!! - skomentowała Mariola.

Jakiś czas temu pisaliśmy o innym pięknym zdjęciu. Zostało wykonane w jednym z najpopularniejszych polskich miast - Krakowie. Jednak fotografia nie skupia się na krakowskich zabytkach. W kadrze możemy dostrzec Tatry.

- Dzisiejsza petarda! Kolejna genialna widoczność na Tatry z Krakowa i chyba moje najlepsze ujęcie ever w tej tematyce - napisał w niedzielę na Facebooku krakowski fotograf Jan Ulicki. Odzew internautów był bardzo pozytywny.

Miejsce pełne atrakcji

Góry Stołowe to miejsce, w którym nie tylko można wykonać świetne zdjęcia. To idealna destynacja dla wszystkich turystów, którzy kochają góry oraz wypoczynek na łonie natury.

Najwyższym szczytem Gór stołowych jest Szczeliniec Wielki, mierzący 919 m n.p.m. Najwyżej położonym punktem na szczycie jest 12-metrowa skała Fotel Pradziada. Innymi ważnymi atrakcjami turystycznymi są między innymi rezerwat Błędne Skały, Skalne Grzyby, Kamień Popielny, Białe Ściany czy Radkowskie Skały.

W okolicy znajdziemy również liczne zabytki, przede wszystkim Wambierzyce zwane „Śląską Jerozolimą”, Kaplicę Czaszek w Czermnej koło Kudowy-Zdroju, a także Fort Karola na górze Ptak w pobliżu Karłowa. Warto więc zostać dłużej i rozejrzeć się po okolicy. To również idealne miejsce dla fanów wspinaczki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Góry Stołowe

Góry Stołowe, fot. wikimedia.commons/SkyMaja/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Źródło: Tatromaniak, Wikipedia

Następny artykuł