Zdjęcie dzika na jeziorzeFacebook.com/ Ostróda News

Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyli

Zdjęcie z Mazur stało się prawdziwym hitem Internetu z powodu niespotykanego widoku. Na fotografii widać, jak po jeziorze pływa dzik. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, czy to prawdziwe zwierzę. Wszystko już wiadomo.

Zdjęcie stało się prawdziwym hitem Facebooka. Zostało zamieszczone na profilu Ostróda News. Wiele osób zastanawiało się, jakim cudem dzik pływał po jeziorze. Posypało się mnóstwo komentarzy. Jakie jest wyjaśnienie tej sytuacji?

Zdjęcie dzika pływającego po jeziorze

- Dzik pływa sobie po Jezioraku. Można? Można! To makieta czy prawdziwy dzik? Jak sądzicie? - pisze portal Ostróda News, który zamieścił zdjęcie, na którym widzimy dzika, który stojąc na desce pływa po mazurskim jeziorze.

"Naoglądał się epoki lodowcowej", "On ćwiczy przed wypłynięciem na głębokie wody", "Dzik w dniu wczorajszym został uratowany" - to tylko niektóre komentarze, które można było przeczytać pod fotografią, którą można zobaczyć niżej.

Jak wiele osób może się domyślić, nie jest to prawdziwe zwierzę. Na zdjęciu można zobaczyć makietę dzika, która wygląda bardzo autentycznie. Opowiedziała o tym sołtys miejscowości Wieprz w gminie Zalewo.

- Figura pojawiła się u nas już kilka lat temu. Sprowadziła ją jeszcze moja poprzedniczka, poprzednia pani sołtys. Później dzik zniknął, ale było tyle telefonów od licznie nas odwiedzających turystów, którzy zaczęli już kojarzyć miejscowość Wieprz z tym właśnie dzikiem, że figura wróciła na swoje miejsce - - opowiedziała Wioletta Sostek.

- Na pewno już z nami zostanie - dodała kobieta. Wiadomo, że aktualnie makieta stoi na samym brzegu jeziora, w płytkiej wodzie. Mowa o jeziorze Jeziorak, które jest najdłuższym, a także szóstym pod względem powierzchni jeziorem w naszym kraju. Można je znaleźć na Pojezierzu Iławskim.

Pojezierze Iławskie. Ciekawostki o miejscu

Jezioro Jeziorak to tylko jedna z atrakcji Pojezierza Iławskiego. Kraina posiada kilkadziesiąt jezior. Niektóre z nich są ze sobą połączone tworząc szlak żeglowny. Jest on częścią Pomorskiego Szlaku Żeglarskiego, a także łączy się z innymi polskimi szlakami wodnymi.

Płaskie, Ewingi, Dauby, Ilińsk, Sopelek, Kopki, Krebs, Ruda Woda, Bartężek - to tylko kilka z jezior, które można znaleźć w tym rejonie. Osią południkową Pojezierza Iławskiego jest systemat Kanału Elbląskiego.

Na wspomnianym wcześniej kanale znajdują się pochylnie, czyli unikatowy zabytek techniki. Służą do pokonania dużej różnicy poziomu wody na relatywnie krótkim odcinku zamiast tradycyjnych śluz.

Pojezierze Iławskie co roku odwiedzane jest przez tłumy turystów. Duża liczba jezior sprawia, że region oferuje wiele miejsc dla plażowiczów, którzy wolą spokojne jeziora od zatłoczonych plaż nad morzem. Zachęcają też noclegi, które są w atrakcyjnych cechach.

Źródło: Wirtualna Polska, zalewwislany.pl

Następny artykuł