zdjęcia polskich wsiFot. google.com/maps/ screen

Genialne zdjęcia z polskich wsi zalały internet. Trudno się nie zakochać

Zdjęcia przedstawiające piękno polskich wsi promują nasz kraj jako bogaty przyrodniczo i kulturowo. Sielska atmosfera spokojnego życia w zgodzie z naturą podbija serca internautów na całym świecie. Ostatnio zapanowała moda na motyw przewodni.

Zdjęcia, które łączy jeden wątek: żółte pola rzepaku. Wszyscy chcą mieć fotografię, na której buszują w gęstym, żółtym kwieciu. Wiele znanych osób zdecydowało się pochwalić swoją sesją w rzepaku na portalach społecznościowych, lecz to zdjęcia lotnicze wzbudzają największy zachwyt. Ogromne połacie w jaskrawym kolorze przykuwają uwagę i poprawiają nastrój.

Zmiany w przemieszczaniu po Polsce już 22 maja. Podano szczegółyZmiany w przemieszczaniu po Polsce już 22 maja. Podano szczegółyCzytaj dalej

Zdjęcia zachwycają internautów

Rzepak jest niezwykle popularną rośliną uprawianą w naszym kraju. Okres kwitnienia przypada na maj, a wtedy całe pola zamieniają się w żółtą plamę, niemal jednolitą. Drobne kwiatki są niezwykle gęste i wydzielają intensywny zapach. Pszczoły chętnie spijają nektar, by później wytworzyć miód o nietypowej barwie, biało-kremowej. Jego konsystencja od początku jest nieco gęstsza, lecz nie krystalizuje się.

Jeśli chcemy zrobić sobie piękne zdjęcia w kwitnącym rzepaku, wystarczy ruszyć za miasto. Najwięcej pól tej rośliny znajduje się w województwach dolnośląskim, opolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim oraz lubelskim. Nieco trudniej znaleźć piękne pole pełne żółtych kwiatków w województwie łódzkim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim oraz małopolskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Nasz sąsiad w gorszej sytuacji niż Włochy i UK. Najnowsze informacje nie są dobre
2. Do sądu wpłynął zaskakujący pozew przeciw Skarbowi Państwa. To jednak może być dopiero początek

Jedna roślina, wiele zastosowań

Rzepak jest uprawiany głównie w Eurazji, ze względu na dużą zawartość oleju w nasionach. Jest idealny do smażenia, ale można go także wykorzystywać do produkcji biopaliwa do silników wysokoprężnych (Diesla). To, co pozostaje po wytłoczeniu oleju, jest świetną paszą dla zwierząt, ponieważ zawiera dużo białka. Ze słomy rzepakowej można wytwarzać także płyty pilśniowe. Dzięki licznym zastosowaniom rośliny prostej w uprawie, mamy mnóstwo okazji by zrobić sobie piękne zdjęcia, lub po prostu podziwiać zachwycające krajobrazy polskiej wsi.

Wyświetl ten post na Instagramie.

???? Nature is the best art creator, don't you think? These signs on the oilseed rape fields from the bird's eye look just like trees! ???????? . ???????? Natura tworzy najlepsze dzieła sztuki, nie sądzicie? Te znaki na polach rzepaku z lotu ptaka wyglądają zupełnie jak drzewa! ???????? . ???????? Mavic 2 Pro . PS. Ta niesamowita miejscówka podpatrzona od @ulicki.pl . #polskajestpiekna #magicznapolska #ilovepoland #mavic2pro #dronefly #malopolska #małopolska #malopolskatogo #kochampolske #pocztowkazpolski #dronepics #lubiepolske #polskawobiektywie #djimavicpro2 #lovepoland #polandisbeautiful #rzepak #rzepakowepole #djiglobal #dronepoland #bestdrone #aerialphotography #aerialphotographer #agricultural #picturesfrompoland #dronedaily #polskiekrajobrazy #polandphotos #topdown #zlotuptaka

Post udostępniony przez kaktus.studio (@_kaktus.studio)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szkoły zamknięte na dłużej. Zapadła ostateczna decyzja
  2. Labrador spotkał na swojej drodze psa Pluto. Właścicielka chwyciła za telefon
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Tomasz Hajto w dużych tarapatach. Poważne zarzuty wobec byłego piłkarza

Następny artykuł