Turysci.pl
zdjęcia polskich wsi

Fot. google.com/maps/ screen

Genialne zdjęcia z polskich wsi zalały internet. Trudno się nie zakochać

14 Maja 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Zdjęcia przedstawiające piękno polskich wsi promują nasz kraj jako bogaty przyrodniczo i kulturowo. Sielska atmosfera spokojnego życia w zgodzie z naturą podbija serca internautów na całym świecie. Ostatnio zapanowała moda na motyw przewodni.

Zdjęcia, które łączy jeden wątek: żółte pola rzepaku. Wszyscy chcą mieć fotografię, na której buszują w gęstym, żółtym kwieciu. Wiele znanych osób zdecydowało się pochwalić swoją sesją w rzepaku na portalach społecznościowych, lecz to zdjęcia lotnicze wzbudzają największy zachwyt. Ogromne połacie w jaskrawym kolorze przykuwają uwagę i poprawiają nastrój.

Zdjęcia zachwycają internautów

Rzepak jest niezwykle popularną rośliną uprawianą w naszym kraju. Okres kwitnienia przypada na maj, a wtedy całe pola zamieniają się w żółtą plamę, niemal jednolitą. Drobne kwiatki są niezwykle gęste i wydzielają intensywny zapach. Pszczoły chętnie spijają nektar, by później wytworzyć miód o nietypowej barwie, biało-kremowej. Jego konsystencja od początku jest nieco gęstsza, lecz nie krystalizuje się.

Jeśli chcemy zrobić sobie piękne zdjęcia w kwitnącym rzepaku, wystarczy ruszyć za miasto. Najwięcej pól tej rośliny znajduje się w województwach dolnośląskim, opolskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim oraz lubelskim. Nieco trudniej znaleźć piękne pole pełne żółtych kwiatków w województwie łódzkim, mazowieckim, podlaskim, świętokrzyskim oraz małopolskim.

Jedna roślina, wiele zastosowań

Rzepak jest uprawiany głównie w Eurazji, ze względu na dużą zawartość oleju w nasionach. Jest idealny do smażenia, ale można go także wykorzystywać do produkcji biopaliwa do silników wysokoprężnych (Diesla). To, co pozostaje po wytłoczeniu oleju, jest świetną paszą dla zwierząt, ponieważ zawiera dużo białka. Ze słomy rzepakowej można wytwarzać także płyty pilśniowe. Dzięki licznym zastosowaniom rośliny prostej w uprawie, mamy mnóstwo okazji by zrobić sobie piękne zdjęcia, lub po prostu podziwiać zachwycające krajobrazy polskiej wsi.

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >