Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Zbliża się najpiękniejszy festiwal kwiatów w Polsce. Lista atrakcji jest długa
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 31.03.2024 15:51

Zbliża się najpiękniejszy festiwal kwiatów w Polsce. Lista atrakcji jest długa

Zamek Książ
fot. Haidamac / Shutterstock,

XXXIV Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczna edycja będzie dotyczyła 20. rocznicy Polski w Unii Europejskiej. Z tego powodu organizatorzy zabiorą odwiedzających we "florystyczną podróż przez najpiękniejsze kraje Europy". 

Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ

Festiwal Kwiatów i Sztuki w Zamku Książ to jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Z tej okazji fani florystyki z całej Polski i okolic, m.in. turyści z Niemiec i Czech, zjeżdżają się całymi rodzinami na Dolny Śląsk. 

Tegoroczna edycja będzie nawiązywała do najpiękniejszych europejskich krajów. "Mistrzowie Florystyki stworzą aranżacje, które przeniosą nas zarówno w egzotyczne rejony Południa, jak i na chłodne, kolorowe obszary Północy" - czytamy na stronie wydarzenia.

Jakie kwiaty zobaczymy na tegorocznym festiwalu w Książu?

Miłośnicy florystyki będą zachwyceni. Ich oczom ukażą się m.in.: róże francuskie, hiszpańskie hibiskusy, holenderskie tulipany, włoskie irysy oraz angielskie róże w błękitnym odcieniu. 

Aranżacje florystyczne będzie można podziwiać w 30 salach od 1 do 5 maja. W trakcie wydarzenie odbędzie się także kilka wykładów i prelekcji oraz atrakcja wieczoru - nocne zwiedzanie z duchami. 

Dodatkowo, organizatorzy zapraszają na specjalną wystawę kwiatową "Unia od korzeni", która będzie miała miejsce w średniowiecznej części zamku. 

Ceny biletów na festiwal kwiatów

Kasy biletowe będą otwarte w dniach 1-5 maja od godz. 9.00 do 18.00, natomiast Festiwal otworzy swe wrota przed zwiedzającymi o godz. 9.00, a zamknie o godz. 19.00. 

Czytaj więcej: Pestycydy w jabłkach z Lidla. Mamy oświadczenie sieci

Normalny bilet festiwalowy wraz z dodatkową wystawą w godz. 9.00-19.00 to koszt 74 zł, natomiast w godz. 16-19.00 - 69 zł. Wersja ulgowa to odpowiednio 61 zł i 56 zł. 

Sam bilet festiwalowy to wydatek rzędu 54-59 zł (normalny i 44-49 zł (ulgowy).