Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Zblendował smażone pierogi i wyłożył na ciasto. "Polska pizza" stworzona przez Duńczyka oburzyła internautów
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 13.09.2023 10:54

Zblendował smażone pierogi i wyłożył na ciasto. "Polska pizza" stworzona przez Duńczyka oburzyła internautów

"Polska pizza" wg Duńczyka
fot. Canva, Instagram

Duńczyk prowadzący profil na Instagramie @borderless_pizza tworzy "narodowe pizze" na bazie najpopularniejszych przysmaków z danego kraju. Gdy padło na Polskę, kucharz spotkał się z dużą krytyką. 

Mężczyzna raczej nie spodziewał się, że zyska taką popularność w kraju nad Wisłą. 

Podróże kulinarne poprzez smaki

Każdy kraj ma jakąś swoją narodową potrawę. Smak, który może być z nim kojarzony. W Niemczech będzie to sznycel, we Francji ślimaki, a we Włoszech pizza czy wyśmienite makarony. 

Pewien Duńczyk postanowił odbyć kulinarne podróże po świecie. Mężczyzna tworzy pizze na bazie najpopularniejszych potraw z danego kraju. Efektem swej pracy chwali się w sieci na Instagramie. 

Zblendował smażone pierogi i wyłożył na ciasto

Na początku filmiku widzimy napis "wymyślanie narodowej pizzy dla każdego kraju na świecie". W związku z tym, że pod poprzednim nagraniem w sekcji komentarzy udzieliło się sporo Polaków, tym razem Duńczyk postawił właśnie na nas. 

Kucharz dodał do ciasta na pizzę sok z buraków. Miało być to nawiązaniem do popularnego w Polsce chłodnika. Następnie mężczyzna wziął się za przygotowanie klasycznych pierogów ruskich. Zmiksował ziemniaki z białym serem i faszerował nimi ciasto. W kolejnym kroku ugotował pierogi. Efekt nie zadowolił Duńczyka, więc postanowił je podsmażyć. Pierogi przełożył prosto z patelni do blendera. 

"Następnie blendujemy pierogi, byśmy mogli ich użyć jako sosu" - powiedział. Rzeczywiście, zmiksowany polski przysmak znalazł się na buraczanym spodzie. Dodatkowo, mężczyzna zrobił schabowego, pokroił go i wyłożył na pizzę. Wszystko posypał pietruszką.

"Proszę, nigdy nie przyjeżdżaj do Polski"

W komentarzach zawrzało. Nie wszystkim spodobał się pomysł Duńczyka. "Proszę, nigdy nie przyjeżdżaj do Polski", "Przestań miksować pierogi, to boli", "Zarówno Włosi jak i Polacy ci tego nie wybaczą", "Mogę znieść naprawdę wszystko, ale nie wkładaj pierogów do blendera", "To jest kryminał" - pisali internauci pod nagraniem. 

Mężczyzna zrobił też "niemiecką" pizzę z kiełbasą i frytkami czy "brytyjską" z fasolką i jajkiem.