Turysci.pl
Zbiórka dla Pana Michała

fot. facebook/ Michał Krakulski

Pan Michał zdobył Koronę Gór Polski, teraz potrzebuje pomocy

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Udostępnij:

W internecie pojawiła się zbiórka, która poruszyła serca setek osób. Akcja została stworzona przez Pana Michała, który jest miłośnikiem gór. Niestety w wyniku wypadku stracił nogę. Jego obecna proteza zużyła się. Teraz n

Pan Michał to miłośnik gór. Polak, na każdym roku udowadnia, że niemożliwe staje się możliwe. Mimo przeciwności losu udowadnia każdego dnia, że warto walczyć o swoje marzenia i należy coraz wyżej stawiać sobie poprzeczkę.

Historia pana Michała inspiruje setki osób w internecie, jak i na górskich szlakach. Wiele lat temu w wyniku wypadku bohater artykuły stracił nogę. Pan Michał, aby dalej spełniać marzenia, potrzebuje nowej protezy. Zorganizował zbiórkę w internecie, do której przyłączyć się może każdy. Miłośnik gór jest coraz bliżej finału.

Zbiórka dla Pana Michała

Pan Michał ma 49 lat i niebywałą historię, obok której nie można przejść obojętnie. Niemal każdego dnia Polak udowadnia, że nie ma dla niego granic. Wystarczyło się odważyć, a marzenia w wyniku intensywnej pracy zaczęły się spełniać. Na co dzień na profilu w social mediach można podziwiać dokonania Pana Michała. 

Kilka lat temu Pan Michał w wyniku wypadku stracił nogę. Miłość do gór w jego przypadku jest bezwarunkowa, dlatego nie porzucił zdobywania szczytów. Na początku nie było łatwo, ale czego nie robi się dla satysfakcji i życiowego spełnienia.

W latach 2016-2018 Pan Michał zdobył Koronę Gór Polski i stał się pierwszym niepełnosprawnym, któremu to się udało. Patrząc na poczynania miłośnika gór, niepełnosprawność jest mało adekwatnym określeniem, bowiem mnóstwo osób z pełną sprawnością nie jest w stanie zdobyć się na taki wyczyn, z którym zmierzył się mężczyzna.

Niestety w wyniku wielu wspinaczek i poruszania się górskimi szlakami, stara proteza Pana Michała się zużyła. W tym momencie Polak potrzebuje nowej protezy. Aby móc ją zakupić zorganizował w internecie zbiórkę, do której przyłączyło się już setki osób. Zebranie pełnej kwoty jest już coraz bliżej, lecz czasu coraz mniej, dlatego zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

Zbiórkę można znaleźć klikając tutaj.

Historia Pana Michała

Pan Michał na profilu zbiórki zamieścił krótki opis swojej historii i poczyń.

— Nazywam się Michał Karakulski. Mam lat 49. Góry są moją życiową pasją i od dzieciństwa są ważnym elementem mojego życia. W wyniku komplikacji po wypadku podczas prac na wysokości straciłem lewą nogę. Jednakże to mnie nie powstrzymuje od dalszego realizowania swoich celów związanych z górskimi przygodami. undefined Jako pierwszemu niepełnosprawnemu po amputacji udało mi się zdobyć wszystkie szczyty Korony Gór Polski – lata 2016-2018 — czytamy na portalu zrzutka.pl

Jak można przeczytać w opisie, w tym momencie nie wchodzi w grę refundacja z NFZ-u na zakup nowej protezy. Dlatego istotne jest wparcie.

— W bieżącym roku 2020 spełniłem swoje wielkie marzenia, wspinając się na Mnicha nad Morskim Okiem. W związku z bardzo intensywnym użytkowaniem moja obecna proteza uległą uszkodzeniu i nie nadaje się już do użytku. Niestety w chwili obecnej nie mogę liczyć na żadną refundację z NFZ. Dlatego bardzo proszę o wsparcie. Każda złotówka jest ważna — zakończył Pan Michał.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: zrzutka/fb

Hubert MrozowiczAutor

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >