Turysci.pl > Europa > Zapowiadają kolejne zmiany w certyfikatach COVID. Mogą obowiązywać przez kolejny rok
Ania Radke
Ania Radke 04.02.2022 22:23

Zapowiadają kolejne zmiany w certyfikatach COVID. Mogą obowiązywać przez kolejny rok

claudio-schwarz-V8eNokRnswk-unsplash (1)
fot. Unsplash/ Claudio Schwarz

Komisja Europejska rozważa wydłużenie okresu obowiązywania certyfikatów COVID nawet o 12 miesięcy. Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami dokument miał działać przez rok, czyli do końca czerwca 2022.

Zgodnie z pierwotnym założeniem, certyfikaty miały obowiązywać przez rok, czyli do 30 czerwca 2022 roku. Komisja Europejska rozważa jednak przedłużenie certyfikatów przynajmniej o kolejny rok.

KE rozważa przedłużenie certyfikatów COVID

Zdaniem KE nieprzedłużenie przepisów może sprawić, że w każdym kraju będzie funkcjonować inny system. Spowodować może to liczne nieporozumienia i problemy.

– Unijne certyfikaty COVID-19 są skutecznym narzędziem ułatwiającym swobodne podróżowanie. I choć chciałbym, aby ten dokument nie był już potrzebny, to póki tak się nie stało, zaświadczenie musi nam umożliwiać bezpieczne przemieszczanie się po Europie – podsumował Didier Reynders, unijny komisarz.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia Komisja Europejska zdecydowała skrócić ważność certyfikatów do 270 dni od przyjęcia pełnego szczepienia. Niektóre kraje zdecydowały się pójść jeszcze o krok dalej - na przykład Włochy skróciły okres ważności certyfikatu po szczepieniu tylko do 6 miesięcy.

Ważność certyfikatu przedłuża o kolejnych 270 dni przyjęcie dawki przypominającej. W tym przypadku Włochy jednak zdecydowały, że trzecia dawka będzie ważna bezterminowo.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Tagi: