Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Zapisz tę datę w kalendarzu! Uwielbiany przez Polaków pociąg wraca na tory
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 19.06.2024 16:39

Zapisz tę datę w kalendarzu! Uwielbiany przez Polaków pociąg wraca na tory

Stacja Warszawa Zachodnia
Fot. EN/Wojciech Olkusnik

Polacy często decydują się na pociąg, podróżując po Polsce. W sezonie wakacyjnym, szczególnie w weekendy często jednak musimy borykać się z zatłoczonymi przedziałami. Na szczęście już niebawem na tory ponownie wróci uwielbiany przez wielu pociąg “Słoneczny”. Tradycyjne będzie kursował z Warszawy do Trójmiasta.

Koleje Mazowieckie powracają z pociągiem “Słonecznym”. Zabierze pasażerów nad morze

Bez wątpienia informacja o ponownym pojawieniu się pociągu “Słonecznego” zachwyciła wielu Polaków. Po raz kolejny w sezonie wakacyjnym zabierze pasażerów z Warszawy do Trójmiasta. Start już w najbliższą sobotę, 22 czerwca. Pociąg będzie kursować aż do 1 września. Cała podróż ze stolicy ma zająć ok. 3 godzin.

To jednak nie wszystko. Pasażerowie, którzy będą chcieli jechać dalej, mogą udać się w podróż bez przesiadki do Ustki. Wówczas w pociągu spędzą ok. 5 godzin i 30 minut.

Rozkład jazdy pociągu “Słoneczny”

Ze stacji Warszawa Zachodnia pociąg będzie ruszał o godzinie 6:40, by planowo o godzinie 9:57 był w Gdańsku. Ostatnia stacja to Ustka o godzinie 12:22. Stamtąd pierwszy powrotny kurs wypadnie na godzinę 14:03. W Gdańsku Głównym pojawi się o 16:26, a do ostatniej stacji, czyli Warszawy Centralnej dojedzie o 19:36.

To nie koniec dobrych wieści. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym będzie możliwość podróży pociągiem “Słoneczny Bis”. Przewidziane stacje, na których będzie rozpoczynał jazdę i ją kończył to Warszawa Zachodnia i Gdynia Główna. Start w Warszawie o 10:55. Po drodze zatrzyma się w Gdańsku Głównym o 14:23, a do Gdyni Głównej dojedzie na 14:48. Powrót o godzinie 18:45, postój w Gdańsku o 19:09 i przyjazd do Warszawy Centralnej późnym wieczorem o 22:10. Trzeba jednak pamiętać, że będzie kursował wyłącznie w cztery dni (6,7 lipca oraz 15 i 18 sierpnia). 

Ile kosztuje bilet na pociąg “Słoneczny”?

Jak informują Koleje Mazowieckie, sprzedaż biletów już ruszyła. Zainteresowani podróżą mogą dokonać zakupu w kasie na najbliższej stacji, online oraz u konduktora. Pasażerowie muszą być przygotowani na to, że kupując bilet, nie będą mieli możliwości rezerwacji konkretnego miejsca, ale bez obaw. Piętrowy pociąg z pewnością pomieści sporo turystów. Cena biletu normalnego na połączenie Warszawa-Gdańsk kosztuje ok. 60 zł, z kolei jadąc do Ustki, zapłacimy 75 zł.