Zamek w KatarzyninieFot. facebook.com/ Hotel Cztery Wieże Katarzynin

Bajkowy zamek pośrodku pola w Polsce. Ogromna budowla fascynuje wszystkich

Zamek położony w Wielkopolsce nie jest typowym, zabytkowym gmachem. Jego budowa właśnie trwa, co wygląda surrealistycznie w otoczeniu pól uprawnych i nowoczesnych samochodów. Tego co będzie w środku, nie są pewni nawet mieszkańcy okolicy.

Zamek we wsi Katarzynin jest osobliwym obiektem. Jeszcze nie został ukończony, a już przykuwa uwagę wielu osób. Sąsiedzi zapytani przez media o nową inwestycję, wzruszyli ramionami, ponieważ nikt z nich nie znalazł pracy na budowie. Nowy zamek skrywa tajemnice, o których nie chce nikomu powiedzieć i których będzie strzegł aż do momentu ukończenia budowy.

Gowin przedstawił swój plan. Zakłada wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale na krótkoGowin przedstawił swój plan. Zakłada wprowadzenie stanu klęski żywiołowej, ale na krótkoCzytaj dalej

Zamek na miarę XXI wieku

W nowoczesnym zamku powstanie czterogwiazdkowy hotel, mogący przyjąć 110 gości, restauracja, a także SPA. O rozmiarach budynku świadczą dwie sale balowe, obie dwupoziomowe z tarasami widokowymi oraz kilka sal konferencyjnych. Na dziedzińcu powstanie kort tenisowy, a dodatkowymi atrakcjami będą basen oraz sala bilardowa. Hotel "Cztery wieże" budowany jest z rozmachem, co przykuło uwagę przejeżdżających obok osób.

Budowa rozpoczęła się już kilka lat temu, jednak nie dobiegła końca na początku 2019 r., tak jak planował inwestor. Przechodnie na ulicach Poznania zapytani o zamek przez dziennikarza Wirtualnej Polski, wypowiadają się z uśmiechem. Według nich obiekt wygląda nieco kiczowato, a jeden z mężczyzn porównał 4 wieże do minaretów w islamskiej świątyni.

Zdania są podzielone

Mieszkańcy Katarzynina są sceptycznie nastawieni do ogromnego hotelu. Żaden z nich nie znalazł pracy przy budowie, więc zakładają, że również po otwarciu nie będzie tam dla nich miejsca. Na skorzystanie z usług również się nie nastawiają, ponieważ ceny mogą być zbyt wysokie dla skromnych gospodarzy.

Dzisiaj grzeje: 1. Ogromna afera wokół maseczek z Chin, które przyleciały do Polski. GW: mają fałszywy certyfikat
2. Ważne zalecenia dla klientów PKO BP. Bank ostrzega, możesz stracić kontrolę nad swoim kontem

Do tej pory inwestycja pochłonęła 17 mln zł, a wykończenie luksusowych wnętrz to kolejne wydatki. Na ostateczny efekt przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak już teraz ogromne zamczysko robi wrażenie. Wielu osobom podoba się bajkowy wygląd budynku, lecz spora grupa zainteresowanych uważa go za śmieszny i pretensjonalny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szumowski zostanie pozbawiony prawa wykonywania zawodu? Lekarz mówi o ostatecznym rozwiązaniu
  2. Polska firma produkuje materiał nieprzepuszczający wirusów. Stał się prawdziwym hitem
  3. Branża turystyczna wściekła na Szumowskiego. "Jednym zdaniem zaprzepaścił miesięczny trud"
  4. Pojazd ONZ zaatakowany, jedna osoba nie żyje. Wiózł wymazy pacjentów badanych na koronawirusa
  5. Z ostatniej chwili: Korea Płd. cytuje rządowe źródła. Wiadomo, co ze zdrowiem Kim Dzong Una
  6. Piotr Żyła zmienił się podczas kwarantanny. Zapuścił wąsy, podobny do Adama Małysza? (FOTO)

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł