Turysci.pl
Zamek w Katarzyninie

Fot. facebook.com/ Hotel Cztery Wieże Katarzynin

Bajkowy zamek pośrodku pola w Polsce. Ogromna budowla fascynuje wszystkich

19 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Udostępnij:

Zamek położony w Wielkopolsce nie jest typowym, zabytkowym gmachem. Jego budowa właśnie trwa, co wygląda surrealistycznie w otoczeniu pól uprawnych i nowoczesnych samochodów. Tego co będzie w środku, nie są pewni nawet mieszkańcy okolicy.

Zamek we wsi Katarzynin jest osobliwym obiektem. Jeszcze nie został ukończony, a już przykuwa uwagę wielu osób. Sąsiedzi zapytani przez media o nową inwestycję, wzruszyli ramionami, ponieważ nikt z nich nie znalazł pracy na budowie. Nowy zamek skrywa tajemnice, o których nie chce nikomu powiedzieć i których będzie strzegł aż do momentu ukończenia budowy.

Zamek na miarę XXI wieku

W nowoczesnym zamku powstanie czterogwiazdkowy hotel, mogący przyjąć 110 gości, restauracja, a także SPA. O rozmiarach budynku świadczą dwie sale balowe, obie dwupoziomowe z tarasami widokowymi oraz kilka sal konferencyjnych. Na dziedzińcu powstanie kort tenisowy, a dodatkowymi atrakcjami będą basen oraz sala bilardowa. Hotel "Cztery wieże" budowany jest z rozmachem, co przykuło uwagę przejeżdżających obok osób.

Budowa rozpoczęła się już kilka lat temu, jednak nie dobiegła końca na początku 2019 r., tak jak planował inwestor. Przechodnie na ulicach Poznania zapytani o zamek przez dziennikarza Wirtualnej Polski, wypowiadają się z uśmiechem. Według nich obiekt wygląda nieco kiczowato, a jeden z mężczyzn porównał 4 wieże do minaretów w islamskiej świątyni. 

Zdania są podzielone

Mieszkańcy Katarzynina są sceptycznie nastawieni do ogromnego hotelu. Żaden z nich nie znalazł pracy przy budowie, więc zakładają, że również po otwarciu nie będzie tam dla nich miejsca. Na skorzystanie z usług również się nie nastawiają, ponieważ ceny mogą być zbyt wysokie dla skromnych gospodarzy. 

Do tej pory inwestycja pochłonęła 17 mln zł, a wykończenie luksusowych wnętrz to kolejne wydatki. Na ostateczny efekt przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak już teraz ogromne zamczysko robi wrażenie. Wielu osobom podoba się bajkowy wygląd budynku, lecz spora grupa zainteresowanych uważa go za śmieszny i pretensjonalny. 

Źródło: Wirtualna Polska

Podobne artykuły

dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >