Turysci.pl
Zakaz we włoskiej restauracji

Pixabay.com/ Candid_Shots

Wprowadzili nowy zakaz, jest lista we włoskim barze. Strach się odezwać nawet na wakacjach

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Nowy zakaz pojawił się we Włoszech. Nie obowiązuje jednak w całym kraju, a tylko w jednej restauracji. To pomysł właścicielki lokalu. Kobieta postanowiła zabronić rozmów o epidemii. Większość osób jest zachwycona, ponieważ to pozwala na odpo

Zakaz został wprowadzony w restauracji we Włoszech. Ma to pozwolić klientom na odpoczynek od tematu pandemii koronawirusa. Przypominamy, że Włochy są krajem w Europie, który najbardziej został dotknięty przez COVID-19. Goście lokalu są zadowoleni z takiego pomysłu.

W restauracji zakaz rozmów o pandemii

Właścicielka włoskiej restauracji doszła do wniosku, że w jej lokalu klienci mają się relaksować i skupiać na przyjemnościach. Aby faktycznie tak się stało trzeba odłączyć się od brutalnej rzeczywistości. Z tego powodu zakazała rozmów o koronawirusie.

Goście restauracji są o tym informowani już przy wejściu do lokalu. Przy drzwiach można znaleźć tabliczkę z napisem "Vietato parlare di Coronavirus". Co więcej, obok zamieszczono listę możliwych tematów do rozmów. Ma to pomóc w uniknięciu rozmów o pandemii. 

- Nasi goście docenili tę inicjatywę. Mówią nam: "Nareszcie możemy wypić kawę w spokoju, trochę się pośmiać, pożartować i uspokoić". Wcześniej często słyszałam dyskusje o krzywej zakażeń, czy rośnie, czy się spłaszcza. A przecież my nie jesteśmy wirusologami, nie jesteśmy w rządzie, nie decydujemy - powiedziała właścicielki baru Cristina Mattioli.

Włochy zachwycają turystów z całego świata

Osoby, które są zmęczone pandemią koronawirusa, powinny pójść do tej restauracji, która wydaje się być jedynym miejscem, w którym ten problem nie istnieję. Aby tak się stało potrzeba pojechać do Włoch, a to idealne miejsce na wakacje.

Państwo położone na Półwyspie Apenińskim ma ofertę wakacyjną dla każdego turysty. Zarówno dla tego, który oczekuje wypoczynku na gorącej plaży oraz dla zwolennika zwiedzania i poznawania historii.

Włochy są jednym z państw leżących nad Morzem Śródziemnym. Dla osób, które szukają plaż i luksusowych hoteli, najlepszym wyborem będzie Sycylia lub Sardynia. To gorące wyspy z dużą ilością plaż oraz atrakcji wodnych dla każdego.

Zwolennicy wakacji w górach również znajdą coś dla siebie. Część Włoch leży na terenie najwyższych gór w Europie, czyli Alp. Najwyższym szczytem jest Mont Blanc de Courmayeur. Jego zdobycie z pewnością będzie powodem do dumy przez całe życie

Fani zwiedzania mają w tym kraju duże pole do popisu. Warto byłoby zacząć od Rzymu, w którym znajdują się zabytki istotne dla cywilizacji. Koloseum, Forum Romanum, Fontanna di Trevi i Panteon to zabytki, o których wszyscy uczyliśmy się w szkole. Opłaca się zajrzeć także do Watykanu.

Włochy to kraj, który jest także dobrym wyborem na wyjazd dla zakochanych. Wenecja uznawana jest za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Warto przepłynąć się gondolą. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Radio Zet, Wikipedia

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >