zakaz zmienili zdanieFot. pixabay/TheDigitalWay

Zmiany w podróżach do UK. Jest nowa data

Niedawno Polska zniosła zakaz przyjmowania lotów z Wielkiej Brytanii. Chociaż wznowiono połączenia, to rząd w Londynie zapowiedział obowiązek posiadania negatywnych wyników testu na obecność koronawirusa, który miał wejść w życie w piątek 15 stycznia od godziny 4:00. Wczoraj polska ambasada potwierdziła, że zaszły zmiany.

Chociaż zakaz lotów z i do Wielkiej Brytanii został już zniesiony przez Polskę, to przemieszczanie się w tym kierunku nadal będzie znacznie utrudnione. Niedawno rząd w Londynie zaczął rozważać wprowadzenie obowiązku posiadania negatywnych testów na obecność koronawirusa. Chociaż przepisy miały wejść dzisiaj, tj. 15 stycznia, o 4:00 rano, co potwierdzono na stronie polskiego rządu, okazuje się, że zaszły zmiany.

Zakaz przemieszczania się w kierunku Wielkiej Brytanii bez posiadania negatywnych wyników testów na SARS-CoV-2 dotyczy każdego pasażera powyżej 11. roku życia, jak donosi portal Tanie Loty. Na oficjalnej stronie polskiego rządu dodano też, że nie w każdym przypadku test zwalnia z obowiązku 10-dniowej kwarantanny.

Zniesiono zakaz lotów do Wielkiej Brytanii, ale wymagane będą testy

Niedawno mogliśmy przeczytać wiadomość na rządowej stronie, z której wynika, że choć zniesiono zakaz przemieszczania się do Wielkiej Brytanii, to konieczne będzie posiadanie negatywnych wyników testu na koronawirusa.

Od 15 stycznia od godz. 4:00 rano obowiązkowe jest przedłożenie negatywnego testu na koronawirusa przed wyjazdem do Anglii. Obowiązuje to wszystkich przyjezdnych powyżej 11. roku życia. Test nie zwalnia z obowiązku odbycia obowiązkowej 10-dniowej samoizolacji po powrocie z kraju, który nie znajduje się na liście korytarzy podróży – głosił komunikat na stronie gov.pl.

W czwartek 14 stycznia polska ambasada w Wielkiej Brytanii przekazała jednak informacje o zmianie. Zgodnie z komunikatem urzędu, negatywne wyniki testu będą wymagane dopiero od 18 stycznia do godziny 4:00. Badania trzeba będzie zrobić do 72 godzin przed wylotem.

Zakaz zniesiony, ale Polaków obowiązuje 10-dniowa kwarantanna

Niestety podróżni przemieszczający się do Wielkiej Brytanii z kraju wysokiego ryzyka epidemicznego będą musieli odbyć 10-dniową kwarantannę i nie zmieni tego nawet negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Warto przypomnieć, że Polska znajduje się na tej liście.

Pasażerowie będą musieli okazać negatywne wyniki testów przed odlotem. Przewoźnik będzie wymagał od podróżnych także wypełnienia formularza lokalizacyjnego. W dodatku brytyjskie służby mają przeprowadzać wyrywkowe kontrole na lotniskach. Warto pamiętać, że nieposiadanie wyników badań grozi karą wysokości 500 funtów.

Testy będą wymagane nie tylko Anglii, ale także w pozostałych krajach należących do Zjednoczonego Królestwa. Od 18 stycznia negatywne wyniki będzie trzeba przedstawić również, przekraczając granicę Szkocji. Podczas lotów doIrlandii natomiast przewoźnicy będą wymagali dokumentacji medycznej już od soboty 16 stycznia.

Część osób może nie być zadowolonych ze zmian w przepisach, ponieważ w przypadku podróżnych z Polski wyjazd do Wielkiej Brytanii będzie wiązał się z dodatkowymi kosztami zrobienia testów, ale turyści nadal będą musieli spędzić 10 dni w izolacji.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o surowej ocenienie Ryanaira. Chodzi o jego kontakt z klientem. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Tanie Loty

Następny artykuł