Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Poradnik podróżnika > Zabierz swoją pasję na wakacje. Trzy zagraniczne kierunki, gdzie nie będziesz się nudzić
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 29.06.2023 15:30

Zabierz swoją pasję na wakacje. Trzy zagraniczne kierunki, gdzie nie będziesz się nudzić

Nietypowe kierunki podróży
fot. Canva

Udając się na wakacje często stajemy przed wyborem - morze czy góry, plaża czy aktywny wypoczynek, muzeum czy błogi relaks pod palmami. A gdyby tak połączyć pasję z wypoczynkiem? Dla tych, którzy niekoniecznie lubią leżenie “plackiem” na plaży przygotowaliśmy trzy ciekawe propozycje.

Platforma Getaway pomaga w doborze idealnych wakacji dostosowanych do naszych preferencji wypoczynkowych. Są to wakacje “szyte na miarę” potrzeb klienta. “Uzupełnieniem usługi planowania podróży jest pełna opieka 24/7 oraz organizacja wszelkich formalności, takich jak odprawy online, gromadzenie potwierdzeń i udostępnienie klientowi interaktywnego przewodnika na wyjazd” - czytamy w komunikacie prasowym.

Podróż dla miłośników sztuki awangardowej i piłkarskich emocji

Dla osób podróżujących w parze dobrym pomysłem będzie znalezienie destynacji, która spełni oczekiwania zarówno jednej, jak i drugiej strony. Jednym z kierunków, gdzie warto się wybrać może być Kraj Basków, a dokładniej Bilbao. Osoby uwielbiające sztukę nowoczesną nie mogą trafić lepiej. To właśnie tam znajduje się słynne Muzeum Guggenheima, a także efektowne rzeźby i instalacje rozsiane po centrum miasta. 

Fani piłki nożnej również nie będą zawiedzeni. Na nowym stadionie San Mames występuje grające w La Liga Athletic Bilbao. Dodatkowo, w mieście i okolicach można skorzystać z wielu atrakcji sportowych tj. surfing, żeglarstwo, wędrówki czy kajakarstwo. 

Kierunek podróży dla miłośników pysznego jedzenia

Osoby, które kochają nowe smaki z pewnością świetnie odnajdą się w Marrakeszu. To istny miks kultur, kolorów, języków i tradycji. Tamtejszy street-food i orientalne przyprawy są słynne w wielu miejscach świata, a na sam zapach marokańskich potraw cieknie ślinka niejednemu wielbicielowi smakołyków.

- W Marrakeszu warto spróbować napoju „berber whisky” - słodkiej zielonej herbaty z dodatkiem świeżej mięty - zapewnia prawdziwą ulgę po gorącym dniu. Zawsze zachęcam również do spróbowania bardziej niestandardowej turystyki - fanom gotowania polecam zatem skorzystać z kolorytu miasta i wziąć udział w warsztatach kulinarnych pod okiem prawdziwych mistrzów kuchni. Wyszukiwanie nietypowych, lokalnych atrakcji, tzw. “smaczków”, wymaga nieco cierpliwości, ale skorzystanie z nich to często najciekawszy element podróży - powiedziała Joanna Cedrych z Getaway. 

Włochy dobrym pomysłem dla każdego podróżnika

Włochy słyną nie tylko z dobrego jedzenia, pysznego wina i przepięknych plaż. To właśnie na tamtejszych stadionach rozgrywają się mecze największych światowych gwiazd futbolu, z fabryk wyjeżdżają luksusowe samochody, a pola przesiąkniętych słońcem pomidorów przerabiane są na rozpływające się w ustach passaty. 

Fani architektury oraz historii będą mogli zagłębić się w tamtejszych wąskich uliczkach, a dla osób preferujących nieco bardziej nowoczesny styl w sztuce włoskie muzea i galerie przygotowały istną ucztę dla oka.