Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Z Wizz Airem za półdarmo. Promocja skończy się 26 lutego
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 26.02.2024 17:16

Z Wizz Airem za półdarmo. Promocja skończy się 26 lutego

Wizz Air
Fot. Turyści.pl/Klaudia Zawistowska

Jeśli wybieracie się w najbliższym miesiącu w podróż z Wizz Airem, musicie wiedzieć o tej promocji. Ci, którzy jeszcze nie wykupili dodatkowego bagażu, zrobią to teraz w rekordowo niskiej cenie.

Wizz Air obniżył opłaty za bagaż rejestrowany i nie tylko do bardzo niskiego poziomu. Warto skorzystać z promocji, ponieważ wiąże się to z bardzo dużymi oszczędnościami.

Niskie ceny dodatkowego bagażu w Wizz Airze

Wizz Air jest jedną z najpopularniejszych linii lotniczych w Polsce. I choć nie każdy ma o niej najlepsze zdanie, to bez wątpienia najnowsza promocja przekona nawet sceptyków. Tylko do końca dnia w poniedziałek 26 lutego podróżni będą mogli dokupić dodatkowy bagaż w bardzo niskiej cenie.

W ciągu ostatnich 30 dni za usługę WIZZ Priority trzeba było zapłacić minimum 10 euro (ok. 43 zł. ). Bagaż rejestrowany o wadze do 20 kg był wydatkiem na poziomie minimum 13 euro (ok. 55 zł. ). Wybór miejsca był natomiast dostępny za opłatą od 4 euro (ok. 18 zł).

Jednak w poniedziałek 26 lutego ceny te uległy dość znaczącemu obniżeniu. Trzeba się jednak pośpieszyć.

Jak skorzystać z oferty Wizz Aira? To bardzo proste

“Tylko 9 euro opłaty za bagaż” - taka informacja widnieje na stronie Wizz Aira. “Cena w wysokości 9 euro (ok. 40 zł. ) lub równowartość w innej dostępnej walucie dotyczy opłat za bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze 20 kg, usługę WIZZ Priority oraz standardowy wybór miejsca (z wyłączeniem miejsc w pierwszym rzędzie i miejsc z dodatkową przestrzenią na nogi)” - czytamy w regulaminie. Przypominamy, że dzięki usłudze Wizz Priority, pasażerowie mają pierwszeństwo wejścia na pokład, a dodatkowo oprócz niewielkiego plecaka mogą wnieść do samolotu niewielką walizkę kabinową.

Co ważne, z jednodniowej promocji Wizz Aira można skorzystać wielokrotnie. Należy jednak mieć na uwadze, że oferta dotyczy wyłącznie rezerwacji indywidualnych. Rezerwacje grupowe nie zostały nią objęte. Ponadto “mogą obowiązywać ograniczenia lub zmiany” - jak podaje Wizz Air. Dodatkowo oferta dotyczy wszystkich lotów w terminie 26 lutego-26 marca, również tych zakupionych wcześniej. Jeśli więc nadal nie dokupiliście dodatkowego bagażu, macie jeszcze na to szansę.

Zobacz też: Płacisz za zakupy gotówką? Ten jeden szczegół może sprawić kłopot

Jak znaleźć tanie loty? Z pomocą przychodzi Google

A skoro już o tanich podróżach mowa, warto przypomnieć, gdzie można szukać tanich biletów lotniczych. Jednym z ciekawszych narzędzie jest Google Flights. Umożliwia on znalezienie najlepszych połączeń w przystępnych cenach. Warto skorzystać z tej platformy, ponieważ jest łatwa w obsłudze i oferuje wiele funkcji ułatwiających organizację wyjazdu.

Narzędzie, które jest częścią Google Travel, gromadzi oferty większości zewnętrznych przewoźników, przez co szybko i łatwo można znaleźć najkorzystniejszą dla nas opcję lotu. Wystarczy podać podstawowe informacje, takie jak cel podróży, preferowany typ biletu, klasa podróży oraz termin. Istnieje także opcja wyboru podróży "gdziekolwiek", co pozwala na odkrycie najtańszych destynacji zgodnych z preferencjami. Dodatkowo interaktywna mapa umożliwia łatwe zlokalizowanie tanich połączeń w określonych regionach.

Po znalezieniu idealnego lotu można przystąpić do procesu rezerwacji, który jest wyjątkowo prosty. Google automatycznie przekierowuje na stronę przewoźnika lub pozwala dokonać rezerwacji bezpośrednio za pośrednictwem platformy Google. W przypadku, gdy zakup biletu online jest niemożliwy, użytkownik zostanie poinformowany o dalszych krokach. Zaleca się jednak dokonywanie rezerwacji poprzez oficjalne strony przewoźników dla większego bezpieczeństwa.