Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Z tej atrakcji nad Bałtykiem aż żal nie skorzystać. Zabierze was prosto na Hel
Angelika Czarnecka
Angelika Czarnecka 25.04.2024 19:05

Z tej atrakcji nad Bałtykiem aż żal nie skorzystać. Zabierze was prosto na Hel

Turyści na plaży Helskiej
Fot. EN/Marek BAZAK, Facebook/Żegluga Gdańska

Półwysep Helski jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc nad polskim morzem. Niestety ze względu na swoje położenie, dla turystów dostanie się tam, może być nieco skomplikowane. Najlepszą opcją jest podróż pociągiem POLREGIO, ale nie tylko. Okazuje się, że już wkrótce na Hel będzie można udać się tramwajem wodnym. 

Jak z Gdańska dostać się na Hel? Rozkład tramwaju wodnego

Wycieczka na Półwysep Helski to obowiązkowy punkt programu podczas urlopu w Trójmieście. Tak się składa, że już od najbliższego weekendu tj. 27 kwietnia, będzie można udać się tam tramwajem wodnym. Obecny rozkład ważny jest do 30 czerwca, a trasa prezentuje się następująco:

Start o godzinie 9:15 z przystani przy Zielonej Bramie w Gdańsku. Następnie tramwaj zabierze wczasowiczów o godzinie 10:30 w Sopocie. Przewidywana godzina dotarcia na Hel to 12:00. Z powrotem tramwaj wodny ruszy o godzinie 15:30, do Sopotu przybędzie o 17:00, a do Gdańska o 18:10. Od 1 lipca rejsy na trasie Gdańsk - Hel i Gdańsk - Sopot będą realizowane oddzielnie.

Tramwaj wodny z Gdyni na Półwysep Helski

W przypadku podróży z Gdyni, tramwaje wodne będą kursowały aż dwa razy dziennie. Jak będzie wyglądać to w rzeczywistości? Tramwaj zabierze turystów o godzinie 10:00 i 13:00 ze Skweru Kościuszki. Przewidywane godziny dotarcia na miejsce to 11:00 i 14:00.

Z powrotem tramwaj wodny do Gdyni również będzie kursował dwa razy, o godzinie 11:30 i 15:00. Co w przypadku, gdy nie zdążymy na rejs? Wóczas można skorzystać z pociągów POLREGIO, które kursują w odstępie czasowym ok. 1,5 godziny. Ostatni kurs do Trójmiasta jest o godzinie 20:24. 

Ile kosztuje bilet na tramwaj wodny do Helu?

Bilet normalny z Gdańska w jedną stronę kosztuje 95 zł, w obie strony 155 zł. Ulgowy z kolei odpowiednio 75 zł i 135 zł. Dzieci do lat czterech mają wstęp darmowy. W przypadku podróżowania z rowerem, należy dopłacić 40 zł w jedną stronę lub 50 zł w dwie strony.

W przypadku wycieczki z oraz do Gdyni, bilety na tramwaj wodny są nieco tańsze. W jedną stronę zapłacimy 85 zł, a w obie 135 zł. Osoby, którym przysługuje ulga, w tym studenci do 26. roku życia zapłacą odpowiednio 70 zł i 120 zł. Za rower czeka nas dodatkowy koszt (40-50 zł).

Jak informuje Żegluga Gdańska, bilety na tramwaj wodny można nabyć w kasach biletowych. Sprzedaż internetowa na powyższe trasy nie jest dostępna.


Źródło: Żegluga Gdańska