wyspa nie odwiedziłFot. Wikimedia Ronnie Robertson - Sea Pinks & Horse Island CC BY-SA 2.0 (zdjęcie ilustracyjne)

Kupił niesamowitą wyspę w Europie za 6 mln dolarów. Nawet jej nie odwiedził

Prywatna wyspa, która znajduje się u wybrzeży Irlandii, zmieniła właściciela. Została sprzedana za ponad 6,3 milionów dolarów. Mowa o Horse Island, na której są trzy plaże i siedem domów otoczonych dziką zielenią. Zadziwić może fakt, że anonimowy nabywca jeszcze nigdy jej nie odwiedził. Do zakupu przekonał się po obejrzeniu nagrania wideo.

Wyspa Horse Island obejmuje obszar 64 hektarów, które zostały niedawno sprzedane podczas transakcji online. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis National Geographic Polska, negocjacje w dużej części odbywały się przez komunikator WhatsApp. Kupiec „rozejrzał się” po wyspie jedynie za pośrednictwem internetowego połączenia wideo.

Nie wiadomo w czyje ręce przeszła wyspa – agencja nie ujawniła danych nowego właściciela, który dokonał zakupu. Sprzedażą obszaru zajęło się przedsiębiorstwo nieruchomości Montague Real Estate. Dyrektor generalny agencji potwierdził sprzedać i podkreślił, że w dobie pandemii nie było to łatwe zadanie.

Wyspa Horse Island została sprzedana za ponad 6,3 miliardów dolarów

Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez National Geographic Polska, wyspa przeszła do rąk najpewniej europejskiego milionera. To jednak jedyne, co wiemy o nowym właścicielu Horse Island.

Horse Island to wyjątkowa oferta będąca naszym trofeum. Pozyskanie ziemi i jej sprzedaż on-line w czasie epidemii COVID-19 było wyzwaniem, więc oczywiście jesteśmy zachwyceni wynikiem – słowa dyrektora generalnego agencji Montague Real Estate, Thomasa Balasheva cytuje National Geographic Polska.

Uważaj w Zakopanem i na Gubałówce. Przez „Trzy kubkiUważaj w Zakopanem i na Gubałówce. Przez „Trzy kubki" możesz stracić pieniądzeCzytaj dalej

Chociaż fakt, że nowy właściciel nigdy nie odwiedził wyspy, może wydawać się nieco zaskakujący, to Thomas Balashev twierdzi, że obecnie to nie stanowi problemu dla najbogatszych. Nabywcy wystarczyło połączenie wideo, by zdecydować się wydać na wyspę około 25 milionów złotych.

Jak donosi agencja, w ostatnim czasie czasie wzrosło zainteresowanie wyspami, które można zmienić w luksusowy obszar odosobnienia. Agencja Montague Real Estate często zajmuje się sprzedażą eksluzywnych nieruchomości za duże kwoty.

wyspa dziki raj

Horse Island, Fot. Wikimedia grumpylumixuserCC BY 3.0

To podkreśla trend, który staje się coraz bardziej widoczny w miarę odczuwania wpływu COVID-19 i poszukiwania nieruchomości lub gruntów w odległych lokalizacjach – słowa Alexa Robinsona z agencji Knight Frank cytuje National Geographic Polska.

Wyspa Horse Island – dziki raj w Europie

Wyspa Horse Island, która niedawno zmieniła właściciela, znajduje się na południowy zachód od Irlandii. W tym regionie dostępnych jest kilka budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, które w sumie posiadają 15 sypiani – w tym część dwuosobowych.

wyspa dziki raj

Horse Island, Fot. Wikimedia Stuart McMahon CC BY-SA 2.0

Główny dom, który znajduje się na terenie wyspy, jest już wykończony. Budynek jest wyposażony w kuchnię, jadalnię, przestronny salon oraz sześć sypialni. Dzięki wielkim oknom może szczególnie spodobać się podróżnym, którzy cenią sobie przestrzeń i dużo światła. Z okien widać piękne widoki surowych plaż i nabrzeży nad Oceanem Atlantyckim.

W XIX wieku wyspa była zamieszkana przez około 137 osób. Wówczas Horse Island była znana z przemysłu miedziowego. To także okres, w którym obszar zamieszkiwało najwięcej osób. Z czasem wyspa zaczęła się wyludniać. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez National Geographic Polska, przed II wojną światową mieszkało tu już tylko 26 osób. Po wojnie natomiast – zaledwie 12.

Chociaż obecnie wyspa jest niemal wyludniona, to jest bardzo dobrze zagospodarowana. Znajdziemy tu między innymi nowoczesne molo dla promów oraz łodzi, lądowisko dla helikopterów, a także salon gier, siłownię czy kort tenisowy.

Dodatkowo wyspa jest wyposażona we własną elektryczność, podłączenie do bieżącej wody, kanalizację oraz prywatne drogi, co ułatwia przemieszczanie się między domkami. Nowy nabywca prawdopodobnie znajdzie tu wymarzone miejsce do odpoczynku i schowania się przed cywilizacją.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o tym, co warto wiedzieć przed wyjazdem do Egiptu. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: National Geographic Polska

Następny artykuł