Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Wypadek kolejki w ukochanym kurorcie Polaków. Akcja trwa od 20 godzin
Natalia Księżak
Natalia Księżak 13.04.2024 17:39

Wypadek kolejki w ukochanym kurorcie Polaków. Akcja trwa od 20 godzin

kolejka Turcja
fot. HANDOUT/AFP/East News

Ponad 180 turystów utknęło na długie godziny w wagonikach kolejki linowej, która zawisła w bezruchu. Część pasażerów wypadła z wagoników na skały. Do tego tragicznego w skutkach wypadku doszło w Antalyi. Od ponad 20 godzin trwa akacja ratunkowa.

Niestety, w wyniku wypadku zmarła jedna osoba. Wielu poszkodowanych, także dzieci, trafiło już do szpitala.

Wypadek na Riwierze Tureckiej

Do wypadku w Antalyi na południu Turcji doszło w piątek. Jeden z wagoników, z ośmioma osobami w środku, zderzył się z przewróconym słupem. Pasażerowie wagonika wypadli z niego na skaliste podłoże. 

Antalya to jeden z ulubionych, wakacyjnych kurortów wśród Polaków. Miasto u podnóży gór Taurus słynie z pięknych plaż i kurortów all inclusive. W zeszłym roku ten popularny kurort na Riwierze Tureckiej odwiedziło 14,8 mln turystów. Do tej pory jedną z atrakcji miasta była kolejka linowa na na górze Tunektepe…

Wypadek kolejki w ukochanym kurorcie Polaków. Nie żyje turysta, są ranni

Wy wyniku awarii kolejki linowej, która oddana była do użytku w 2017 roku, zginęła jedna osoba, a siedem zostało rannych. Ofiara śmiertelna to 54-letni Turek. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Akcja ratunkowa trwa już od ponad 20 godzin. Przy użyciu śmigłowca, zarówno w nocy jak i w sobotę rano ratownicy docierali do kolejnych turystów. Do tej pory, hospitalizacji wymagało 17 poszkodowanych.

Akcja ratunkowa trwa od 20 godzin

Według najnowszych danych przekazanych przez służby tureckie, dotychczas uratowano 137 osób z 19 wagoników. Na pomoc w wagonikach nadal czeka 29 osób. 

Służby ratunkowe przekazały, że mają nadzieję na zakończenie akcji przed zmrokiem - podają lokalne media.