Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Wypadek autokaru na Mazowszu. Droga jest zablokowana, są ranni
Natalia Księżak
Natalia Księżak 24.04.2024 08:50

Wypadek autokaru na Mazowszu. Droga jest zablokowana, są ranni

wypadek autobus
fot. OSP

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w środę nad ranem na drodze krajowej nr 2, na wysokości miejscowości Polaki na Mazowszu. Autokar zjechał z pasa ruchu, wpadł do rowu i uderzył w drzewo. Na miejscu trwa akcja służb.

Ze wstępnych informacji wynika, że kilka osób zostało rannych w wyniku wypadku. Droga jest zablokowana.

Wypadek autokaru. Zablokowana droga krajowa numer 2

Do zdarzenia doszło po godz. 6. 30 w środę 24 kwietnia w Polakach niedaleko Siedlec. 

Droga między Kałuszynem a Siedlcami jest zablokowana, a kierowców przez najbliższe godziny czekają spore utrudnienia. Ruch na drodze krajowej numer 2 odbywa się obecnie wahadłowo.

Wypadek pod Siedlcami. 5 osób rannych

Oficer prasowy siedleckiej PSP, mł. bryg. Paweł Kulicki informuje, że “białoruski autokar, którym podróżował 15 osób wypadł z drogi i uderzył w drzewo". Choć wypadek wyglądał groźnie, to pasażerowie opuścili pojazd o własnych siłach.

"Poszkodowanych jest 5 osób z obrażeniami nie zagrażającymi życiu. Strażacy, dla zapewnienia komfortu termicznego podróżującym postawili busa” - dodają strażacy. Policja nie ustaliła jeszcze, co było przyczyną wypadku.

Utrudnienia na Mazowszu

Straż pożarna z Siedlec informuje, że akcja na miejscu, ze względu na gabaryty pojazdu, będzie trwała co najmniej kilka godzin. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdów.