Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Wyjątkowe objawienie na niebie. "Twarz osoby, która w czyśćcu..."
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 20.09.2023 22:08

Wyjątkowe objawienie na niebie. "Twarz osoby, która w czyśćcu..."

Buzia w chmurze
fot. Lubuscy Łowcy Burz, Canva

Natura jest świetną artystką i udowodniła to niejednokrotnie. Czasem warto spojrzeć w niebo, by móc podziwiać to, co stworzyła. Tym razem na firmamencie pojawił się bardzo wyjątkowy symbol. 

Wiele osób dopatruje się w niezwykłej chmurze drugiego dna. 

Wyjątkowa chmura na niebie

Na osoby, które znajdują czas by obserwować niebo czeka wiele atrakcji. Często chmury tworzą niezwykłe i unikatowe kształty, przez co nie pozostaje nic innego, jak tylko się zachwycać. 

Na facebookowym profilu Lubuskich Łowców Burz pojawiło się wyjątkowe zdjęcie Anety Żukowskiej. Fotografia przedstawia niebo. I to nie byle jakie. Chmura bowiem formuje się w kształt twarzy. 

Chmura w kształcie twarzy na niebie

W komentarzach natychmiast zaroiło się od wpisów. Internauci chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat zjawiska. 

"Piotruś Pan", "Buzię widzę w tym tęczu", "Ja widzę męską twarz z dłuższą bródką i długie włosy, trochę pokręcone", "Mi to przypomina twarz ludzi z plemienia Pigmejów", "Twarz osoby, która w czyśćcu oczekuje na spotkanie z Bogiem", "Cud", "Twarz człowieka" - rozpisywali się w licznych komentarzach. Jedna internautka dodała, że jej ulubionym zajęciem jest "czytanie z chmur".

Pareidolia - czytanie z chmur i innych obiektów

Co oznacza, że chmury, zacieki na ścianie czy dziuple w drzewie przypominają nam znane kształty? Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niebo przypomina wam twarz czy psa, światła samochodu to jego "oczy", a liście w lesie tworzą kolorowe postaci? 

Pareidolia to zjawisko, które polega na tym, że dopatrujemy się w różnych rzeczach i zjawiskach znanych nam kształtów. Mamy przy tym świadomość, że to tylko złudzenie.