Tragiczne wydarzenia w AplachPixabay.com/Arcaion

Prawie nikt nie przeżył, nie mieli szans. Tragiczna wiadomość z zagranicy obiegła media. Ratowali turystów, sami zginęli

Za granicą doszło do tragicznego wydarzenia. Ratownicy śpieszyli na pomoc turystom i skorzystali z helikoptera. Niestety, nie dolecieli na miejsce. Zginęli w gminie Bonvillard w Alpach w Sabaudii. W wyniku wypadku zmarło 5 osób.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaki helikopter rozbił się w Aplach
  • czy znane są już przyczyny katastrofy
  • o czym powinni pamiętać turyści przed wyjściem w góry

Wydarzenia, do których doszło we francuskiej części Alp, są tragiczne. Lecąc pomóc turystom, 5 osób zginęło w wyniku katastrofy lotniczej. Jedna osoba jest ciężko ranna. Wszystko wydarzyło się we wtorkowy wieczór. Maszyna należała do prywatnej firmy SAF.

Tragiczne wydarzenia w Alpach

Maszyna, która około godziny 19 rozbiła się w Sabaudii, francuskim departamencie położonym w regionie Owernia-Rodan-Alpy, to helikopter typu EC135 Na jego pokładzie znajdowało się czterech pracowników grupy Francuska Służba Powietrzna, czyli SAF (Service aerien français) oraz dwóch ratowników państwowej służby ratowniczej CRS Alpes.

Załoga składała się z dwóch pilotów i dwóch mechaników, którzy zajmowali się obsługą ratowniczego mechanizmu wyciągowego. Katastrofę przeżył tylko jeden z dwójki pilotów, jednak według lekarzy jego stan jest ciężki.

- Gdy tylko dotarła wiadomość o wypadku, uruchomiony został cały łańcuch działań ratowniczych, w które zaangażowały się również służb z sąsiednich departamentów - powiedział prefekt Pascal Bolot.

Jak podają media, na miejsce katastrofy wysłano trzy helikoptery, które z powodu gęstej mgły nie były w stanie dotrzeć wysoko w góry. Trudne warunki pogodowe spowodowały także opóźnienie w dotarciu do miejsca zdarzenia grupy ratowników, którzy przemierzali całą trasę pieszo.

Jak zaznacza agencja prasowa Agence France Presse, prefekt Bolot nie przedstawił żadnych wstępnych hipotez przyczyn wypadku. We wtorkowy wieczór poinformowano o wszczęciu śledztwa i wysłaniu specjalistów na miejsce tragedii.

Udało się ustalić, że maszyna rozbiła się w górach na wysokości 1800 metrów n.p.m. Lokalne władze ustaliły również, że pilot zdołał powiadomić służby o zdarzeniu i to właśnie z nim nawiązali kontakt ratownicy poszukujący ofiar wypadku.

Ofiary katastrofy pożegnał między innymi prezydent Francji. - Ratując życie innych, narażają własne. W imieniu całego Narodu przekazuję wyrazy naszego wsparcia rodzinom, przyjaciołom i kolegom tych francuskich bohaterów - napisał na Twitterze Emmanuel Macron.

Popularne góry wśród turystów

Aply to góry, które przyciągają turystów z całego świata. Trzeba jednak pamiętać, że to najwyższe pasmo górskie na Starym Kontynencie, a to oznacza duże niebezpieczeństwo. Trzeba odpowiednio przygotować się przed wyjściem. Turyści muszą pamiętać o odpowiednim obuwiu, ubiorze czy o aplikacjach ratunkowych.

Jakiś czas temu pisaliśmy o niezwykłym miejscu w Alpach. To Salzkammergut, czyli słynną krainą soli, która położona jest w Górnej Austrii, a Hallstatt znajduje się w samym jej sercu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Polsat News

Następny artykuł