Wydarzenia w Rosji. Są ofiaryfot. Twitter/ @siberian_times

Nie żyje co najmniej 1 turysta, 2 jest pod lodem. W Rosji trwa dramatyczna akcja ratunkowa

Wydarzenia, do których doszło w Rosji są tragiczne. Wszystko wydarzyło się na Kamczatce. Oderwał się kawałek zamrożonego wodospadu i uderzył w turystów. Przynajmniej jedna osoba nie żyje. Trwa akcja ratunkowa.

Wydarzenia z najzimniejszej części Rosji wstrząsnęły mediami turystycznymi. Na wschodzie Rosji w wyniku oberwania kawałka lodu zmarła jedna osoba. Są inni poszkodowani, którym próbują pomóc lokalni ratownicy.

Tragiczne wydarzenia w Rosji

Informację na temat wypadku przekazał za pośrednictwem Twittera portal Siberian Times. Zdjęcia z miejsca zdarzenia zamieszczono na Facebooku na profilu nazwie Kataklizmy w Polsce i na świecie.

Jak czytamy na brytyjskim portalu informacyjnym DailyMail, co najmniej 1 osoba nie żyje, a 3 zostały ranne w wyniku oderwania się dużego fragmentu lodu z wodospadu Vilyuchinsk (Вилючинск). Znajduje się on na rosyjskiej Kamczatce. Jedną z osób rannych jest dziecko.

Wiadomo także, że trwa akcja ratownicza. Okoliczni ratownicy próbują dostać się do turystów, którzy znajdują się pod fragmentami lodu. Rosyjskie media na bieżąco aktualizują informacje o rozwoju sytuacji.

Nad Bałtykiem dokonano niewiarygodnego odkrycia. Morze odsłoniło prawdę. Ma 3000 latNad Bałtykiem dokonano niewiarygodnego odkrycia. Morze odsłoniło prawdę. Ma 3000 latCzytaj dalej

- Jedna osoba zginęła, inna została wyciągnięta i zabrana na dół z wodospadu, a cztery osoby wciąż znajdują się pod lodem - powiedziało dla mediów biuro prasowe regionalnego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Tabloidowi "The Sun" udało się dotrzeć do świadka sytuacji. - Robiliśmy zdjęcia tuż pod wodospadem i nagle spadł blok lodu - powiedziała turystka Polina Syhyra. - Widzieliśmy, jak te ogromne bloki spadały, jak się rozsypywały, uderzając w ludzi - dodała.

Inni świadkowie podali mediom, że uważają, że wypadek mogli spowodować turyści, którzy kilka minut wcześniej lecieli helikopterem na małej wysokości. Jak mówili, na ziemi było czuć wibracje. Służby jednak nie potwierdzają, że był to powód zdarzenia.

W sezonie zimowym szczególnie trzeba uważać, wybierając się na odpoczynek na łono natury. Niebezpiecznie jest także w Polsce. Ostrożni powinni być turyści wybierający się w góry, ponieważ TOPR poinformował o zagrożeniu lawinowym. O szczegółach pisaliśmy tutaj.

Kamczatka to półwysep w azjatyckiej części Rosji. Rozdziela Morze Ochockie i Morze Beringa. Jedną z ikon miejsca jest Kluczewska Sopka (Ключевская сопка). Wznosi się na wysokość 4750 m n.p.m. Jest to największy i najbardziej aktywny wulkan w Eurazji i jednocześnie najwyższy szczyt regionu.

Jakiś czas temu pisaliśmy o innej sytuacji, do której doszło w najzimniejszych regionach Rosji. W jednym z miast na Syberii temperatura spadła do -42 stopni Celsjusza. Można o tym przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Facebook.com/Kataklizmy w Polsce i na świecie, Wikipedia

Następny artykuł