wybory padł rekordTVN 24

Absolutny rekord. W jednym kraju zagłosowało ponad 98% Polaków

Wybory prezydenckie są już na finiszu. Wszyscy czekamy już jedynie na oficjalne ogłoszenie wyników przez PKW, która otrzymała już dane z ponad 99 procent obwodów wyborczych. Zarówno kampania, jak i głosowanie, wywołały wśród Polaków ogromne emocje i zainteresowanie. Dowodem na to jest rekordowa frekwencja w jednym kraju. Tam zagłosowało ponad 98 procent upoważnionych.

Wybory prezydenckie 2020 wielu z nas prawdopodobnie będzie wspominało jeszcze długo. Dla niektórych obywateli - zwłaszcza tych, którzy dopiero ukończyli 18 lat - jest to jak dotąd jedno z najważniejszych wydarzeń politycznych. Mnóstwo emocji dostarczyła już sama kampania wyborcza przed I turą. Zarówno frekwencja po I, jak i II turze jest dowodem na to, że głosowanie było istotne dla dużej części obywateli. Wystarczy spojrzeć na nagranie z wiecu wyborczego przedstawione przez TVN 24.

Znamy dokładne wyniki wyborów z Zakopanego. Było o włosZnamy dokładne wyniki wyborów z Zakopanego. Było o włosCzytaj dalej

Tegoroczne wybory prezydenckie wiążą się z bardzo dużą frekwencją. Przypominamy, że w I turze zagłosowało ponad 64 procent uprawnionych. Badania sondaży wskazują na to, ze wyniki po II turze będą jeszcze wyższe i sięgną niemal 70 procent. Do urn wyborczych ruszyli nie tylko Polacy w kraju, ale również ci, którzy przebywali wczoraj tj. 12 lipca, za granicą. Wczoraj pisaliśmy już o długich kolejkach w Splicie, w których polski dziennikarz spędził co najmniej 6 godzin.

Wybory prezydenckie 2020 w Albanii

Dzień, w którym odbywały się wybory prezydenckie, był szczególny dla wszystkich Polaków - także tych przebywających na wakacjach. Zgodnie z publikowanymi przez media danymi frekwencja poza granicami naszego kraju wzbudza podziw. Według informacji przedstawionych przez serwis Polsat News, jak dotąd najwyższe wyniki odnotowano w Albanii. Udział w głosowaniu wzięło tam aż 98,28 procent uprawnionych obywateli.

Wszystko wskazuje na to, że Polacy zmobilizowali się i tłumnie ruszyli na wybory prezydenckie. W Albanii na 116 uprawnionych osób głos oddało 114 - w tym jeden nieważny. W tym okręgu zwyciężył Rafał Trzaskowski, który uzyskał 79,65 procent głosów. Jego rywal cieszył się dużo niższym poparciem. Na Andrzeja Dudę w Albanii głos oddało 20,35 procent wyborców. Takie dane przekazała Państwowa Komisja Wyborcza. Polacy głosowali również w innych krajach.

- Mamy w sumie 9 protokołów, które nie zostały wysłane do systemu protokołów obwodowych. Są to wszystko protokoły zagraniczne: jeden z Brukseli, sześć z Londynu i dwa z Manchesteru. Prace tych komisji obwodowych jeszcze trwają - dzisiejsze słowa przewodniczącego PKW Sylwestra Marciniaka cytuje serwis Polsat Sport.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat zoo. Wiadomo, co będzie dalej z pumą
2. Fundusz Medyczny nie powstanie? Komisja Zdrowia nie będzie go rozpatrywać

Wybory prezydenckie przyciągnęły mnóstwo wyborców, o czym świadczy bardzo wysoka frekwencja. Za granicą do tej pory rekord ustanowili wyborcy w Albanii. Po wynikach sondaży Polacy czekają teraz na oficjalną decyzję PKW. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o niewiarygodnych scenach w Rewalu i Jastarni, gdzie przed lokalami wyborczymi także gromadziły się ogromne kolejki.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Strzelanina pod nocnym klubem. Nie żyje brat gwiazdy futbolu
  2. Tuż po wyborach pod Pałacem Prezydenckim poważny, burzliwy protest. Ludzie wychodzą na ulice, mają dość
  3. Właściciel pumy stanął przed kamerami. Aż trudno powstrzymać łzy
  4. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko
  5. Zagrożone urlopy w Karpaczu. Już za kilka dni się zacznie
  6. PILNE: Zoo w Chorzowie wydało komunikat. Wiadomo, co dalej z pumą

Źródło: Polsat News

Następny artykuł