Turysci.pl
Chorwacja Robert Makłowicz

Instagram @robertmaklowicz_official

Robert Makłowicz zaskoczył wszystkich. Pokazał zdjęcia z Chorwacji, szczęka opada

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Chorwacja potrafi zaskoczyć każdego. Przekonał się o tym nawet Robert Makłowicz, który ten kraj zna niemal jak własną kieszeń. Dziennikarz był zszokowany tym, co zobaczył na Bałkanach. Opublikował zdjęcia z kraju, które wywołują wśród

Chorwacja to kraj, w którym obecnie przebywa znany dziennikarz Robert Makłowicz. Popularny krytyk kulinarny nie ukrywa, że kraj leżący na Półwyspie Bałkańskim zajmuje szczególne miejsce w jego sercu. Chociaż Makłowicz zna Chorwację jak własną kieszeń - ma nawet własny dom w Dalmacji - to nie spodziewał się widoków, jakie zastał. Swoim zdziwieniem podzielił się również z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie od dziś wiadomo, że Chorwacja jest krajem uwielbianym przez Polaków, którzy tłumnie wybierają się na Półwysep Bałkański w sezonie letnim. Tam korzystają z urlopu, ciesząc się śródziemnomorskim klimatem. W tym roku jednak dało się to szczególnie odczuć. Obywatele Polscy, którzy akutalnie przebywają w Chorwacji, ruszyli do lokali wyborczych w związku z dzisiejszymi wyborami prezydenckimi. Kolejki są ogromne, co możemy zauważyć na zdjęciach udostępnionych przez Roberta Makłowicza.

Chorwacja pełna kolejek pod lokalami wyborczymi

Chorwacja to jeden z regionów, w którym dzisiaj mnóstwo Polaków oddaje głosy w wyborach prezydenckich. W kolejce ustawił się także Robert Makłowicz, który aktualnie przebywał w swojej posiadłości na półwyspie Pelješac. Dziennikarz stał w kolejce kilka godzin. Popularny krytyk kulinarny zrobił zdjęcia zgromadzonych wyborców, relacjonując czas oczekiwania. Wiele wskazuje na to, że frekwencja jest wysoka także za granicą.

- W Splicie szaleństwo, kolejka do urny na 6 godzin - pisze na swoim Instagramie.

- Już szósta godzina czekania, ale warto! Ukłony niziutkie dla wszystkich we wszystkich dzisiejszych kolejkach wyborczych! - dodaje w kolejnym poście.

Chociaż Chorwacja zazwyczaj kojarzy się z wypoczynkiem, dzisiaj prawdopodobnie przebywający tam Polacy rozmawiają tylko na jeden temat. W kolejkach w Splicje, jak relacjonuje Robert Makłowicz, spędza się nawet 6 godzin. Ulice jednej z najpopularniejszych chorwackich miejscowości rozbrzmiewały polskim językiem. Pod zdjęciem udostępnionym przez dziennikarza pojawiło się też wiele entuzjastycznych i pozytywnych komentarzy. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o rekordzie, który mógł paść w polskich kurortach.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: Wprost.pl

Tagi:

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Na topie

Dziewczynka szalała w samolocie przez 8 godzin trwania lotu. Reakcja rodziców pozostawia wiele do życzenia

Czytaj więcej >

Na topie

"Milionerzy" Uczestnik dostał pytanie nt. podróży. Każdy turysta powinien znać odpowiedzieć

Czytaj więcej >

Na topie

Karmiła piersią w samolocie. Obsługa upokorzyła ja na oczach pasażerów

Czytaj więcej >

Na topie

Co najczęściej zostaje w pokojach hotelowych? Szczoteczka do zębów czy telefon to pikuś

Czytaj więcej >

Na topie

Nocujesz w hotelu? Wstrzymaj się z włączaniem światła po wejściu do pokoju, tak radzi pracownica

Czytaj więcej >
unsplash/David Garrido

Na topie

Przyrodnicy z apelem do turystów. Nie wchodźmy do jaskiń zimą, chodzi o nietoperze

Czytaj więcej >