Wszyscy zadają to samo pytanie. Pracownicy ZOO nie wytrzymują
Wrocławskie ZOO słynie z bardzo aktywnych profili w mediach społecznościowych. Ostatnimi czasy opublikowane tam zostało wideo, na którym pracownicy ZOO ujawniają najczęściej zadawane pytanie przez odwiedzających. Na pytanie jak często zdarza się je usłyszeć, opiekun zwierząt odpowiada: “130 tys. razy dziennie”....
O to najczęściej pytają odwiedzający ZOO - pracownicy ujawniają
Media społecznościowe ogrodu zoologicznego we Wrocławiu niewątpliwie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Oficjalny instagramowy profil o nazwie “zoowroclaw” obserwowany jest przez ponad 100 tys. osób. Ostatnio opublikowane tam nagranie, na którym pracownicy ujawniają, o co tak naprawdę są najczęściej pytani przez osoby odwiedzające tamtejszy ogród zoologiczny, stało się niesamowitym hitem. Wideo na Instagramie ma już prawie 370 tys. wyświetleń. A wszystko za sprawą jednego, niepozornego zwierzątka…
O co chodzi z kapibarami?
“Gdzie są kapibary? Jak dojść do kapibar?” - mówi opiekun zwierząt w odpowiedzi na pytanie o najczęściej zadawane pytanie we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Podobnie na pytanie odpowiadają pozostali pracownicy. Dodają także, że zdarzają się także pytanie o myszojelenie, a także goryle…
Fenomen kapibar ma swój początek kilka lat temu podczas gdy sieć zalały viralowe filmiki z tymi zwierzętami w roli głównej. Czym zasłużyły sobie na taką popularność? "One żyją na chillingu i wyglądają jakby były cały cas zjarane. No i są to największe gryzonie na ziemi" - pisze jeden z internautów. “Są na czasie, są uwielbiane, i wszyscy chcą mieć z nimi zdjęcie" - dodaje kolejny, nie kryjąc sympatii do gryzonia-celebryty.
Kapibara niewątpliwie podbiła światowy internet. Rekordowe filmy z tymi zwierzętami osiągały nawet 116 milionów wyświetleń. Nic dziwnego, że podczas wizyty w ZOO szczególnym zainteresowaniem cieszą się właśnie one.
Czym żywią się kapibary?
Kapibara jest największym gryzoniem żyjącym współcześnie. Długość jej ciała osiąga nawet 130 cm. W środowisku naturalnym występuje m.in.: w Kolumbii, Wenezueli, Peru, Urugwaju. Jednak największą ciekawostką na temat tego gatunku jest niewątpliwie ich sposób odżywiania. Żywią się głównie roślinnością wodną, nasionami, trawami, jednak są one także koprofagami - co znaczy, że w celu maksymalnego wykorzystania właściwości odżywczych pokarmu, a także w celu uzupełnienia flory bakteryjnej zjadają… własne odchody.
Zobacz też: Wojna milionerów na Podhalu. Znów głośno o "królowej Zakopanego"
https://turysci.pl/wojna-milionerow-na-podhalu-znow-glosno-o-krolowej-zakopanego-pp-mk-200424?mrfhud=true