Turysci.pl

fot. pixabay/ pedro_wroclaw

Sposób na weekend we Wrocławiu. Najpopularniejsze atrakcje miasta, które trzeba zobaczyć

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Hubert Mrozowicz

Wrocław jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w naszym kraju. Stolica Dolnego Śląska ma do zaoferowania wiele atrakcji, które podbijają serca nie tylko polskich, ale i zagranicznych wczasowiczów. Co należy zobaczyć w tym pięknym mieście podczas weekendowego wyjazdu?

Wrocław
Wrocław, fot. pixabay/ uroburos, pixabay license 

Wrocław - atrakcje turystyczne

Zabytki znajdujące się we Wrocławiu znane są w całej Europie. Turyści nie potrzebują wielu dni, aby poznać największe skarby tego miasta. Wystarczy weekendowy wyjazd, by poczuć prawdziwy klimat Dolnego Śląska.

Zwiedzanie Wrocławia warto zacząć od jednego z lokalnych muzeów. Jest ich w mieście wiele, dlatego w zależności od naszych indywidualnych preferencji, mamy szereg możliwości. Na przyjezdnych czeka m.in. Muzeum Etnograficzne, Architektury czy Muzeum Poczty i Telekomunikacji. Osobom niezdecydowanym polecamy Muzeum Narodowe, gdzie możemy poznać historię miasta i dawne, fascynujace dzieje ziem, na których się znajduje.

Kolejnym punktem, który powinien zagościć na naszej turystycznej mapie Wrocławia, jest Panorama Racławicka. Obraz przedstawia bitwę pod Racławicami, a powstał ponad 100 lat temu i jest dziełem kilku malarzy. Znajdziemy go wewnątrz Rotundy i stanowi jednen z najbardziej rozpoznawalnych elementów miasta.

Wrocław
Wrocław, fot. pixabay/ pedro_wroclaw, pixabay license 

Obowiązkowym punktem dla turystów powinien być również rynek stolicy Dolnego Śląska. Otoczony jest kolorowymi i zabytkowymi kamieniczkami. Najważniejszym elementem jest oczywiście Ratusz.

Zoo i Afrykarium to z pewnością doskonałe propozycje dla rodzin z dziećmi. Cały kompleks został zaprojektowany tak, że naprawdę można poczuć się w nim, jak na Czarnym Lądzie.

Jeśli Afryka to dla nas za mało, to Wrocław proponuje turystom Ogród Japoński, który powstał już 100 lat temu. Spacer żwirowymi alejkami, w otoczeniu cudownej roślinności, to niebywały relaks dla duszy. Szczególnie poleca się odwiedzenie go późną wiosną lub latem.

Jak już jesteśmy we Wrocławiu, to nie możemy zapomnieć o charakterystycznych krasnalach, które są jedną z głównych atrakcji dla turystów. Niektórzy wczasowicze zwiedzają miasto, kierując się śladami małych skrzatów. Powstała nawet specjalna mapa, na której zaznaczone są miejsca, w których znajdziemy ukryte maluchy. 

Wieczorem zdecydowanie powinniśmy zobaczyć multimedialną fontannę, która jest największą w Polsce. Niezwykłe pokazy za każdym razem przyciągają tłumy turystów. Jest to niezapomniane widowisko.

Wrocław
Wrocław, fot. Pixabay/ pedro_wroclaw

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Źródło: fajnepodorze

Tagi:

TurystykaPodróżePolska

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Hubert Mrozowicz

Z wykształcenia kulturoznawca i aktor. Z pasji podróżnik, który uwielbia pisać i dzielić się z innymi swoimi historiami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]