WP zapowiada otwarcie granic USAFot. Pixabay.com/PhotoMIX-Company

WP potwierdza: Polska jest na liście USA. Zniesienie zakazu podróży coraz bliżej

WP przekazało informację, która ucieszy wielu turystów. Stany Zjednoczone zapowiedziały zdjęcie zakazu przyjazdu dla obywateli 29 państw. W tym gronie ma znaleźć się Polska. Ma to być wynikiem nacisku amerykańskich linii lotniczych.

WP poinformowało o wiadomościach ze Stanów Zjednoczonych. Władze tego kraju mają przygotowywać się do otworzenia granic dla 29 państw. Na liście ma pojawić się między innymi Polska. To świetna wiadomość dla turystów z naszego kraju.

WP: USA otworzy granice dla 29 państw

Jak podaje Wirtualna Polska, Biały Dom rozważa ponowne otwarcie granic dla osób podróżujących z 29 krajów na świecie. W tym gronie mają znaleźć się wszystkie kraje strefy Schengen, a więc także Polska.

Media dodają, że argumentem przeciwko takiej decyzji może być pewność, że Europa nie będzie mogła odwdzięczyć się takim samym ruchem. Sytuacja epidemiologiczna na Starym Kontynencie wciąż jest bardzo trudna.

Międzynarodowa agencja prasowa Reuters informuje, że wciąż urzędujący prezydent Donald Trump nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Wiadomo jednak, że pomysł został poparty przez zespół do spraw walki z pandemią oraz agencje rządowe, które zajmują się ochroną zdrowia.

Nie ma żadnych informacji na temat warunków, jakie trzeba byłoby spełnić przed wyjazdem do USA oraz po przybyciu na miejsce. Wiele państw, które mają otwarte granice, wymagają okazania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa lub odsyłają na obowiązkową kwarantannę.

Przypominamy, że zakaz wjazdu krajów strefy Schengen obowiązuje od połowy marca. Trwa nadal, poza małymi wyjątkami. Restrykcje obowiązują wszystkich, którzy nie są obywatelami Stanów Zjednoczonych oraz tych, którzy w ciągu 14 dni przed podróżą przebywali na terenie któregokolwiek z krajów objętych zakazem.

Swobodne podróże do USA

Wielu Polaków ucieszyłoby się z decyzji o otworzeniu granic USA. Odkąd zdjęto wizy turystyczne, Stany Zjednoczone stały się o wiele dostępniejszym kierunkiem podróży i mnóstwo osób marzy o spełnieniu swojego "amerykańskiego snu".

Mało osób wie jednak, że pomimo zakazu lotów do większości miejsc w USA, nawet można polecieć do stanów Illinois i Nowy Jork. Zakaz został podróży do tych miejsc, został zdjęty 10 listopada. Warto z tego skorzystać, ponieważ Stany Zjednoczone są pełne atrakcji. Podróż tam będzie niezapomniana.

Illinois to stan, który leży na części regionu Midwest nazywanej regionem Wielkich Jezior. Najbardziej znany jest z Chicago, które przez wielu uważane jest za polskie miasto w USA. Znajduje się tam nawet dzielnica, której potoczna nazwa to Jackowo.

1. Klamka zapadła. Przedłużają narodową kwarantannę. Za polską granicą podejmują radykalne decyzje
2. Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości
3. Jechała z dziećmi autem i wpadła pod pociąg. Na miejscu pojawiły się służby. Porażające wiadomości z gór

Z kolei Nowy Jork to prawdopodobnie najbardziej znane miasto w USA i jedno z najbardziej znanych miast na świecie. Koniecznie trzeba odwiedzić Central Park, Times Square, Statuę Wolności czy pomnik wież WTC. W wyniku tej katastrofy zginął Polak. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

Następny artykuł