Turysci.pl
WP zapowiada otwarcie granic USA

Fot. Pixabay.com/PhotoMIX-Company

WP potwierdza: Polska jest na liście USA. Zniesienie zakazu podróży coraz bliżej

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

WP przekazało informację, która ucieszy wielu turystów. Stany Zjednoczone zapowiedziały zdjęcie zakazu przyjazdu dla obywateli 29 państw. W tym gronie ma znaleźć się Polska. Ma to być wynikiem nacisku amerykańskich linii lotniczych.

WP poinformowało o wiadomościach ze Stanów Zjednoczonych. Władze tego kraju mają przygotowywać się do otworzenia granic dla 29 państw. Na liście ma pojawić się między innymi Polska. To świetna wiadomość dla turystów z naszego kraju. 

WP: USA otworzy granice dla 29 państw

Jak podaje Wirtualna Polska, Biały Dom rozważa ponowne otwarcie granic dla osób podróżujących z 29 krajów na świecie. W tym gronie mają znaleźć się wszystkie kraje strefy Schengen, a więc także Polska.

Media dodają, że argumentem przeciwko takiej decyzji może być pewność, że Europa nie będzie mogła odwdzięczyć się takim samym ruchem. Sytuacja epidemiologiczna na Starym Kontynencie wciąż jest bardzo trudna. 

Międzynarodowa agencja prasowa Reuters informuje, że wciąż urzędujący prezydent Donald Trump nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Wiadomo jednak, że pomysł został poparty przez zespół do spraw walki z pandemią oraz agencje rządowe, które zajmują się ochroną zdrowia. 

Nie ma żadnych informacji na temat warunków, jakie trzeba byłoby spełnić przed wyjazdem do USA oraz po przybyciu na miejsce. Wiele państw, które mają otwarte granice, wymagają okazania negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa lub odsyłają na obowiązkową kwarantannę. 

Przypominamy, że zakaz wjazdu krajów strefy Schengen obowiązuje od połowy marca. Trwa nadal, poza małymi wyjątkami. Restrykcje obowiązują wszystkich, którzy nie są obywatelami Stanów Zjednoczonych oraz tych, którzy w ciągu 14 dni przed podróżą przebywali na terenie któregokolwiek z krajów objętych zakazem.

Swobodne podróże do USA

Wielu Polaków ucieszyłoby się z decyzji o otworzeniu granic USA. Odkąd zdjęto wizy turystyczne, Stany Zjednoczone stały się o wiele dostępniejszym kierunkiem podróży i mnóstwo osób marzy o spełnieniu swojego "amerykańskiego snu".

Mało osób wie jednak, że pomimo zakazu lotów do większości miejsc w USA, nawet można polecieć do stanów Illinois i Nowy Jork. Zakaz został podróży do tych miejsc, został zdjęty 10 listopada. Warto z tego skorzystać, ponieważ Stany Zjednoczone są pełne atrakcji. Podróż tam będzie niezapomniana. 

Illinois to stan, który leży na części regionu Midwest nazywanej regionem Wielkich Jezior. Najbardziej znany jest z Chicago, które przez wielu uważane jest za polskie miasto w USA. Znajduje się tam nawet dzielnica, której potoczna nazwa to Jackowo. 

1. Klamka zapadła. Przedłużają narodową kwarantannę. Za polską granicą podejmują radykalne decyzje2. Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radości3. Jechała z dziećmi autem i wpadła pod pociąg. Na miejscu pojawiły się służby. Porażające wiadomości z gór

Z kolei Nowy Jork to prawdopodobnie najbardziej znane miasto w USA i jedno z najbardziej znanych miast na świecie. Koniecznie trzeba odwiedzić Central Park, Times Square, Statuę Wolności czy pomnik wież WTC. W wyniku tej katastrofy zginął Polak. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Źródło: Wirtualna Polska, Wikipedia

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >