Władysławowo z problemem zjeżdżalni.Fot. Facebook/ Władysławowo Plaża

Wyżyny absurdu we Władysławowie. Nawet władze nic nie mogą zrobić

Władysławowo to nie tylko popularne plaże i znany deptak. Okazuje się, że pewien element nadmorskiego krajobrazu razi nie tylko lokalne władze, ale i przyjezdnych, którzy z roku na rok są świadkami degradacji niechlubnego już punktu na mapie regionu.

Władysławowo ponownie usłyszało o obiekcie, który spędza sen z powiek miłośnikom nadmorskiego krajobrazu. Władze lokalne okazują się bezsilne wobec decyzji administracyjnych, a sam właściciel - zniknął. Turyści są zgodni - odnowić albo zlikwidować.

Poznajecie ją na zdjęciu sprzed 25 lat? Dziś jest jedną z najpopularniejszych polskich podróżniczekPoznajecie ją na zdjęciu sprzed 25 lat? Dziś jest jedną z najpopularniejszych polskich podróżniczekCzytaj dalej

Władysławowo w cieniu zjeżdżalni

Absurdom regionu postanowili przyjrzeć się bliżej reporterzy Wirtualnej Polski. Sprawą, która dzieli całe Władysławowo, jest “porzucona” na jednej z plaż zjeżdżalnia, która już od kilku dobrych lat nie jest użytkowana, jednak konstrukcja nadal “straszy” przyjezdnych. Dla wielu turystów, którzy najpewniej solidaryzowaliby się z praktykami urlopowiczów na południu, obszar niedziałającej zjeżdżalni jest idealnym pretekstem do rzucenia butelki, papierosa, czy też paczki po chipsach. W sprawie interweniował samorząd, jednak jak na razie - bezskutecznie.

- Trzy lata temu nie przedłużyliśmy dzierżawy podmiotowi, który prowadzi tę zjeżdżalnię. Wezwaliśmy osobę, która by ją rozebrała, [ale] ta osoba tego nie zrobiła. Wystąpiliśmy do Wojewódzkiego Inspektora Budowlanego - wyjaśnia w rozmowie z WP Roman Kużel, burmistrz Władysławowa.

Zjeżdżalnia musi zniknąć? Władysławowo o losach porzuconej ślizgawki

Dziennikarze WP zapytali plażowiczów co myślą o niedziałającej zjeżdżalni. Zarówno Władysławowo, jak i przyjezdni są zgodni - szybkie odrestaurowanie i włączenie do ruchu turystycznego, albo równie dynamiczna rozbiórka. Sprawa jest o tyle kontrowersyjna, że nawet urzędnicy nie są w stanie określić stanu prawnego atrakcji. Jak się okazuje, już od kilku lat władze czekają na oficjalną decyzję Inspektoratu.

Przed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczeniaPrzed chwilą się zaczęło. Żywioł bezlitośnie uderzył w Polskę, gigantyczne zniszczeniaCzytaj dalej

- Ponad trzy lata toczy się postępowanie administracyjne. Wedle mojej wiedzy do dnia dzisiejszego Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nie wydał decyzji administracyjnej, czy obiekt jest legalny, czy nie - zaznacza burmistrz Władysławowa.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oficjalnie: Karol Linetty odchodzi z Sampdorii. Zagra w legendarnym klubie
  2. Plus zaskoczy tysiące klientek i klientów SMS-em. Niezwykła propozycja, może dotyczyć także ciebie
  3. Turystka myślała, że robi zwykłe selfie. Kiedy zobaczyła, co uchwyciła, natychmiast poszła na policję
  4. Tragiczne wiadomości zza granicy. Zginęło co najmniej 90 osób, 1000 domów zniszczonych
  5. Pilne ostrzeżenie GIS dla wszystkich Polaków, nie żyje już 11 osób. Nie chodzi o koronawirusa
  6. Na oddział w szpitalu wdarła się chmara nietoperzy. Przerażeni pacjenci uciekali w popłochu, potrzebna była pomoc

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł