Turysci.pl
Władysławowo

Wikimedia Dariusz Chmiel CC BY-SA 3.0

Wrzucił najnowsze zdjęcie z Władysławowa. Widać jak na dłoni

8 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Władysławowo znalazło się w centrum burzy medialnej po tym, jak w sieci pojawiło się zdjęcie plaży. Sytuacja w popularnym nadmorskim kurorcie rozpoczęła społeczną debatę na temat tego, czy zalecenia sanitarne mają jakiekolwiek zastosowanie podczas wakacji

Władysławowo niedawno zasłynęło w sieci po publikacji zdjęcia plaży. Na fotografii widać wręcz przeludnione kąpielisko, gdzie nie ma już wolnego miejsca. Parawan na parawanie, człowiek na człowieku - gdzie w tym wszystkim społeczny dystans, o który tak często apeluje Ministerstwo Zdrowia? Teraz możemy zobaczyć kolejne zdjęcie z uwielbianego przez turystów kurortu.

Jeszcze niedawno Władysławowo i sytuacja na lokalnej plaży skłoniły do debaty publicznej na temat stosowania się do zaleceń resortu zdrowia. Obecnie w Polsce - podobnie jak w wielu innych, europejskich krajach - notuje się wyraźny wzrost potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2. Chociaż pandemia wciąż trwa, to w sezonie wakacyjnym widać wyraźne rozluźnienie w społeczeństwie. Natomiast służby nie mają możliwości kontrolowania każdego plażowicza.

Władysławowo przykładem bezradności służb?

Władysławowo to jeden z najpopularniejszych kurortów nadmorskich, wybieranych przez turystów. W czasie pandemii wielu Polaków zrezygnowało z wakacji za granicą, co przyczyniło się do zwiększenia ruchu turystycznego - zwłaszcza w kierunku województwa pomorskiego. Plaże są zapełnione przez turystów, co pokazała fotografia opublikowana niedawno w mediach. Zrobił ją fotograf lecący paralotnią.

Kolejne, najnowsze zdjęcie, które ukazuje Władysławowo, niestety jest potwierdzeniem problemu. Tym razem możemy zobaczyc rzut z góry oraz zbliżenia na kąpielisko, które jest przepełnione turystami. Chociaż wczasowicze odgradzają się parawanami, to szansa na zachowanie społecznego dystansu jest praktycznie niemożliwa. Bezradne są też służby, które mogą jedynie apelować o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie do plażowiczów. Funkcjonariusze przyznali nieoficjalnie, że nie ma możliwości pouczania czy karania każdego urlopowicza z osobna.

Zdjęcie przedstawiające Władysławowo to tylko część problemu. Zapełnione są również plaże w Sopocie, Gdyni czy Kołobrzegu. Tymczasem Polska w krótkim odstępie czasu aż trzy razy ustanawiała kolejne rekordy potwierdzonych przypadków koronawirusa w skali kraju. Ostatni wynik wynosił aż 809 zarażeń. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o bardzo dużej grupie Polaków, która bawiła się w Zatoce Gdańskiej. Część z nich wróciła do domów zakażona.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

Źródło: naTemat

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
dyscyplinarka na zagraniczny urlop

Polska

Można zostać zwolnionym za zatejenie urlopu za granicą w czasie pandemii. Jest wyrok polskiego sądu

Czytaj więcej >
Podkarpacie co zobaczyć

Polska

Podkarpacie. Polski region pełen zróżnicowanych i niezwykłych miejsc

Czytaj więcej >
zamość z lotu ptaka

Polska

Zamość zachwyca turystów z całego świata. Jest jednym z "gwiezdnych miast" Europy

Czytaj więcej >
restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >