WizzAir podnosi ceny za bagażfot. pixabay.com/skyradar

WizzAir podnosi ceny za bagaż. Będzie jeszcze drożej

WizzAir niespodziewanie ogłosił, że podnosi stawki opłat za bagaż dla pasażerów. Do podjęcia takiej decyzji linię mógł zmusić trwający kryzys pandemiczny. Przedsiębiorcy związani z branżą turystyczną robią wszystko, by przetrwać trudną sytuację.

Tanie linie lotnicze zwykle sprzedają bilety w niskich cenach, jednak swój zysk budują na dodatkowych opłatach, które naliczane są za wiele usług. Pasażerowie muszą więcej zapłacić za wyznaczenie odpowiadającego im miejsca czy bonusowy bagaż na pokładzie, wiele zależy też od daty podróży.

Opłaty bagażowe również zmieniają się wyjątkowo dynamicznie. Stawki dyktowane są m.in. przez sezon wysoki i niski. Różnicę w cenie zobaczymy nawet w zależności od tego, czy dokupujemy bagaż w chwili zakupu biletu, w ramach danej taryfy, czy oddzielnie jako usługę dodatkową.

Każda linia ma wypracowane swoje sposoby na zarobek, ale szczególnie popularne jest „męczenie" turystów ograniczeniami bagażu. Dodatkowe opłaty za przekroczenie limitu kilogramów czy mierzenie wysokość i szerokość walizki na lotnisku to częste zabiegi, przez które muszą przejść turyści.

WizzAir podnosi ceny za bagaż

Sytuacja pandemiczna sprawiła, że linie jeszcze agresywniej walczą o przetrwanie kryzysu. WizzAir postanowił zaktualizować swój cennik - za bagaże podróżni mogą zapłacić jeszcze więcej, niż do tej pory.

Opłaty za bagaż w WizzAir

Opłaty za bagaż w WizzAir/screen/Wizzair.com

Przed zmianą w sezonie niskim maksymalna cena za jeden bagaż 10-kg wynosiła 49 euro. Niestety po aktualizacji cen, stawka ta wzrosła do 76,5 euro. W sezonie wysokim obowiązywała stawka 60 euro, a teraz jest to 88,50 euro.

Podkreślamy, że są to ceny maksymalne i różnić się mogą w zależności od wielu różnych czynników, m.in. daty lotu. Z nowych przepisów wynika jednak, jak podaje portal Fly4Free, że za 1 sztukę bagażu możemy zapłacić więcej aż o 130 zł.

Zmiany dotyczą również bagażu 20-kilogramowego. Wcześniej maksymalna opłata za 1 walizkę w sezonie niskim wynosiła 67,50 euro - po podwyżce cena zmieniła się na 97,50 zł. W sezonie wysokim maksymalnie turyści zapłacić mogli 80,50 euro, a po nowelizacji kwota ta zwiększa się do 110 euro.

W przypadku nadawania bagażu 32-kilowego, kiedyś opłaty maksymalne mieściły się w widełkach 89,50-108 euro. Obecnie przedział ten został zmieniony na 117,50-137,50 euro.

Pozytywnym akcentem w tej sytuacji jest fakt, że WizzAir podniósł stawki maksymalne, ale pozostawił w niezmienionej formie kwoty minimalne. Co to oznacza dla podróżnych? Minimalizując zmienne, a więc lecąc w niskim sezonie, wykupując bagaż od razu i na krótkiej trasie, zapłacimy za swoją walizkę tyle samo, co do tej pory. Ponieżej, dla przypomnienia, prezentujemy obowiązujące zasady dotyczące wymiarów i wagi bagaży w WizzAir.

Bagaże w wizzair

Bagaże w wizzair/screen/Wizzair.com

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Źródło: Fly4Free/WizzAir.com

Następny artykuł