Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Co za komplikacje. WizzAir polata z Polski przez 3 tygodnie, a później znów zawiesi loty. Anulowanych tras jest coraz więcej
Hubert Mrozowicz
Hubert Mrozowicz 11.12.2020 11:17

Co za komplikacje. WizzAir polata z Polski przez 3 tygodnie, a później znów zawiesi loty. Anulowanych tras jest coraz więcej

WizzAir otwiera nowe połączenia z Polski
fot. pixabay/skyradar

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Kiedy startuje nowa trasa WizzAira

 • Kiedy będzie ostatni lot WizzAira

 • Jakie trasy będą zawieszone

Zgodnie z zapowiedziami, WizzAir rozpoczyna loty na nowej trasie z Polski. Chodzi tutaj o połączenia między Rzeszowem a Eindhoven. Za kilka dni rusza regularne kursowanie, które potrwa zaledwie 3 tygodnie, a następnie loty znów zostaną zawieszone. 

WizzAir rozpoczyna loty na nowej trasie w Polsce 

WizzAir już jakiś czas temu zapowiedział, że planuje rozszerzenie swojej siatki połączeń z Polski. Cały czas mowa była o lotnisku w Rzeszowie, które wreszcie miało uzyskać bezpośrednie loty do Eindhoven w Holandii. 

Jak się okazuje, popularny przewoźnik dotrzymał słowa i kursowanie na nowej trasie rozpocznie się 15 grudnia. To oczywiście bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Rzeszowa i okolic. Niestety radość nie potrwa długo, ponieważ jak informuje portal „Fly4Free”, połączenia Rzeszów-Eindhoven zostaną zawieszone już po 3 tygodniach, czyli 9 stycznia.

Informacja o zawieszonych lotach wynika z systemu rezerwacji, który jest publicznie dostępny na stronie WizzAira. To właśnie z niego wiadomo również, że loty z Rzeszowa do Eindhoven mają odbywać się dwa razy w tygodniu (z wyjątkiem tygodnia świątecznego, wtedy lot odbędzie się tylko 22 grudnia). 

9 stycznia 2021 samolot ostatni raz odleci z Rzeszowa do Eindhoven. Następnie siatka połączeń znów zostanie zawieszona. Połączenie ma wrócić po prawie dwumiesięcznej przerwie, czyli 2 marca 2021. Loty znów będą odbywać się dwa razy w tygodniu do 27 marca.

- Wizz Air kontynuuje rozwój siatki niskokosztowych połączeń w Polsce. Z ogromną radością ogłaszamy naszą pierwszą trasę z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie protokołów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe połączenie do Niderlandów zyska uznanie wśród naszych klientów. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład samolotów z młodej floty Wizz Air. - skomentował decyzję o otwarciu nowej trasy George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air cytowany w komunikacie.

Jednym z podstawowych powodów takich decyzji i nieregularności lotów są skutki pandemii, które zmniejszyły popyt na podróże lotnicze. Wiele restrykcji w każdym kraju, które nieustannie zmieniają się, również nie pomagają, aby mieszkańcy Unii Europejskiej spokojnie zaplanowali sobie podróż. Ostatnio pisaliśmy również o wznowieniu lotów przez Ryanaira. Lista tras cały czas się powiększa. 

Decyzja o zawieszeniu lotów może odbić się niekorzystnie na gospodarce. Jeszcze w październiku Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego komentował otwarcie nowej trasy w taki sposób: - Serdecznie witamy nowego, międzynarodowego przewoźnika na naszym lotnisku, które jest jednym kół zamachowych rozwoju gospodarczego Podkarpacia. Nasz region ma wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i zagranicznym inwestorom, dlatego z radością oczekujemy na gości z Holandii i sąsiadujących z nią krajów - czytamy w komunikacie prasowym.

WizzAir zawiesza więcej tras 

W wyniku pandemii i skutków, jakie wywołuje cały czas epidemia, WizzAir podjął decyzję o kilkutygodniowych „przerwach” w lataniu. Taka decyzja z pewnością pozwoli na uniknięcie milionowych strat. Jak podaje portal „Fly4free”, nie tylko połączenie Rezszów - Eindhoven będzie zawieszone. Do listy zawieszonych lotów dołączą takie połączenia jak: 

 • Lublin-Oslo - powrót 20 grudnia, ostatni lot 10 stycznia, przerwa do 3 marca;

 • Lublin-Doncaster - powrót 17 grudnia, ostatni lot 9 stycznia, przerwa do 2 marca; 

 • Szymany-Londyn Luton - loty od 18 grudnia do 8 stycznia, przerwa do 1 marca;

 • Szymany-Dortmund - loty od 19 grudnia do 9 stycznia, przerwa do 2 marca; 

 • Gdańsk-Billund - loty od 18 grudnia do 11 stycznia, przerwa do 1 marca; 

 • Gdańsk-Paryż - loty od 17 grudnia do 10 stycznia, przerwa do 3 marca; 

 • Szczecin-Lwów - loty od 18 grudnia do 16 stycznia, przerwa do 29 marca. 

Dodatkowo portal „Mleczne podróże” opublikował listę tras, na których znajdują się połączenia z cięciami: 

 • Katowice – Lwów

 • Katowice – Malta

 • Katowice – Rzym Ciampino 

 • Kraków – Birmingham

 • Kraków – Rzym Ciampino 

 • Warszawa – Bolonia

 • Warszawa – Mediolan Bergamo

 • Wrocław – Charków

 • Wrocław – Lwów

 • Wrocław-Reykjavik

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

[EMBED-2700]

Źródło: Fly4Free, Mleczne Podróże