Turysci.pl
wizzair dodatkowa opłata

Fot. pixabay.com/ jarektw

WizzAir zdecydował. Nowe opłaty w liniach lotniczych. Są pewne istotne warunki

10 Listopada 2020

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

WizzAir zdecydował o wprowadzeniu nowej opłaty. Brzmi zdumiewająco, ale wielu z chęcią ją uiści. Warunki brzmią bowiem bardzo rozsądnie i chwytają za serce. Turyści nawet nie zdają sobie sprawę, jak ważne jest to, co robią w czasie podróży.

WizzAir jest jednym z najpopularniejszych, tanich przewoźników w Europie. Turystów kusi nie tylko bogata oferta, ale również niskie ceny i częste promocję. Jak się okazuje, wielu pasażerów będzie chciało zapłacić więcej za przelot. Powód brzmi bardzo rozsądnie.

WizzAir wprowadza w pełni dobrowolną opłatę

WizzAir wprowadził dodatkową opłatę, która chociaż będzie w pełni dobrowolna, ma szanse na ogromne zainteresowanie. Każdy pasażer będzie mógł bowiem wpłacić za pośrednictwem WizzAira pieniądze na programy wspierające ochronę środowiska, a tym samym wyrównać poziom emisji CO2, do którego się przyczynił. 

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że podróże lotnicze są jednym z najszybciej rosnących źródeł emisji gazów cieplarnianych, a samolot najbardziej emisyjnym środkiem transportu. WizzAir przykładem innych przewoźników zrobił pierwszy krok ku neutralności klimatycznej, do której jednak jeszcze daleka droga.

Kompensacja emisji dwutlenku węgla, w połączeniu ze słynnym “flygskam”, czyli wstydem przed lataniem, były jednym z najgłośniejszych tematów w branży lotniczej przed wybuchem pandemii koronawirusa. Konsumenci są bowiem coraz bardziej świadomi i odpowiedzialni za swoje wybory pod względem ekologicznym.

WizzAir w ramach swojego programu wprowadził na swojej stronie kalkulator śladu podróży. Dzięki temu pasażerowie mają możliwość obliczyć i zrównoważyć emisję dwutlenku węgla z ich lotu. Otrzymują również możliwość wsparcia za pośrednictwem przewoźnika zweryfikowane programy kompensacji.

Podróżny ma w ten sposób możliwość rozliczenia się z emisji CO2, do której się przyczynił, a w zamian otrzymuje certyfikat potwierdzający wyrównanie emisji. Jest to opłata w pełni dobrowolna i można ją pominąć podczas rezerwacji.

Koszt zależny jest między innymi od trasy oraz wykorzystywanej maszyny. Przykładowo opłata kompensacyjna za lot z Warszawy do Porto i z powrotem wynosi 6,63 EUR za podróż w obie strony - informuje portal Fly4Free.

Według komunikatu WizzAir, zebrane pieniądze zostaną przeznaczone między innymi na nagrodzony program ponownego zalesiania Ugandy (TIST) – The International Small Group and Tree Planting Program, a także poświęcony odzyskiwaniu i ponownemu wykorzystaniu metanu wysypiskowego do produkcji czystej energii elektrycznej – Pichacay Landfill Gas to Renewable Energy Project w Ekwadorze.

Oba projekty posiadają certyfikat redukcji emisji dwutlenku węgla (Verified Carbon Standard), więc podróżny może być spokojny, że jego pieniądze trafią w dobre ręce. Z oferty z pewnością chętnie skorzystają osoby, którym nie jest obojętny los planety.

Znalazły się również głosy pasażerów, którzy zarzucili WizzAirowi tzw. "greenwashing", czyli „ekościema” - pozorne działania na rzecz ekologii, gdy w rzeczywistości produkty, usługi, czy działalność często mają niewiele wspólnego z ekologią.

Źródło: Fly4Free

Podobne artykuły

restrykcje muzeum

Polska

Polscy hotelarze mają nowy sposób na obchodzenie restrykcji. "Mam Muzeum i tam będzie można zamawiać catering"

Czytaj więcej >
góry gopr bieszczady

Polska

Turyści wyszli bez ubrań w góry, potem nie mogli już nawet włożyć kurtek. Interweniowali żołnierze

Czytaj więcej >
Zamykają turystyczny szlak na Gubałówkę

Polska

Zamykają szlak turystyczny na Gubałówkę. Na wniosek właścicieli gruntów

Czytaj więcej >
Policja kontroluje hotele w Szklarskiej Porębie

Polska

Masowa kontrola hoteli i pensjonatów w Szklarskiej Porębie

Czytaj więcej >

Polska

Trudne warunki w Beskidach. Zamknięto część wyciągów

Czytaj więcej >
Rodzina w Tatrach deptała krokusy

Polska

Turyści deptali krokusy. TPN promuje akcję „Ani kroku(s) dalej!"

Czytaj więcej >