Turysci.pl
WizzAir wprowadza ograniczenia

Fot. unsplash.com/@markuswinkler

WizzAir wprowadził potężne ograniczenia. Nie mają wyboru, ucierpi tysiące turystów

4 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

WizzAir wprowadza dotkliwe ograniczenia. Decyzja jednego z najpopularniejszych przewoźników wśród Polaków będzie miała ogromny wpływ na turystykę. Węgierska firma potwierdziła już szereg zmian. Przedstawiciele branży lotniczej są&nbsp

WizzAir podjął bardzo ważną decyzję, która będzie miała duże znaczenie dla turystyki. Podróżnych, którzy planowali loty w najbliższym czasie, może spotkać rozczarowanie i szereg utrudnień. Węgierski przewoźnik potwierdził już zastosowanie drastycznych kroków z powodu obecnej sytuacji pandemicznej. Przedstawiciele branży lotniczej znajdują się w coraz gorszej sytuacji. Wprowadzane restrykcje nie pozostawiają wielu firmom wyboru. O szczegółach informuje portal ANGLIA.today.

Jeszcze niedawno nieoficjalnie mówiło się o tym, że WizzAir lada moment pójdzie w ślady innego popularnego przewoźnika, jakim jest Ryanair. Na naszym portalu informowaliśmy o drastycznych ograniczeniach w kursach, jakie wprowadziła w rozkładzie jesienno-zimowym irlandzka firma. Wtedy pojawiły się opinie mówiące o tym, że następny będzie WizzAir. Teraz niepokojące prognozy zostałe oficjalnie potwierdzone. Polscy turyści muszą przygotować się na wiele utrudnień w podróżowaniu.

WizzAir po raz kolejny ogranicza loty z Polski. Węgierski przewoźnik idzie w ślady Ryanaira

W odpowiedzi na restrykcje, które zostają wprowadzane przez kolejne kraje starające się przeciwdziałać rozprzestrzenianiu koronawirusa, WizzAir musiał ograniczyć loty z Polski. To bardzo ważna wiadomość dla turystów z naszego kraju, którzy w najbliższych miesiącach planowali kursy za granicę i chcieli skorzystać z usług węgierskiego przewoźnika.

WizzAir potwierdził już zawieszenie mnóstwa lotów, a co gorsze – wśród nich znajdują się między innymi loty do Wielkiej Brytanii, która jest jednym z najpopularniejszych kierunków Polaków. Niepokoić może też fakt, że wielu obywateli ma tam swoje rodziny lub pracuje za granicą. Na dodatek okres świąteczny zbliża się już wielkimi krokami. Postępujące ograniczanie kursów przez linie lotnicze może znacznie utrudnić podróżowanie zarówno do Zjednoczonego Królestwa, jak i w kierunku Polski.

Czego mogą spodziewać się turyści? WizzAir ogranicza ponad 50 kursów z i do Polski. Można zaobserwować niepokojące uszczuplenie połączeń z naszego kraju do Wielkiej Brytanii. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal ANGLIA.today, trasa Warszawa-Luton zostanie ograniczona z siedmiu do czterech lotów tygodniowo. Natomiast kursy do Liverpoolu oraz Birmingham zostają zawieszone całkowicie aż do połowy grudnia. Podoby los czeka też połączenia z Włochami i Hiszpanią.

WizzAir ogranicza loty. Lista jest długa

W związku z kolejnymi ograniczeniami, jakie wprowadził WizzAir loty na trasie Gdańsk-Dortmund oraz w kierunku Doncaster-Sheffield i Luton zostaną zredukowane do trzech tygodniowo. Kursy z Gdańska do Liverpoolu i Aberdeen będą zawieszone od 7 listopada całkowicie. Loty Wrocław-Luton realizowane będą natomiast dwa razy w tygodniu, a kursy w kierunku Luton i Doncaster także zostaną zawieszone do połowy grudnia.

Podobny los czeka kursy Kraków-Luton – te zostają ograniczone do dwóch lotów tygodniowo do połowy grudnia – oraz Katowice-Bistrol, które zostają zawieszone całkowicie. Do połowy grudnia nie będą odbywały się też loty z Poznania do Doncaster oraz Luton. Do kolejnych zawieszonych połączeń musimy zaliczyć Lublin-Londyn oraz Lublin-Doncaster. To bardzo niepokojące wiadomości dla turystów.

Szczególnie niepokoi fakt, że coraz więcej połączeń w kierunku Niemiec oraz Wielkiej Brytanii, czyli krajów, w których mieszka lub pracuje mnóstwo Polaków, zostaje zawieszonych aż do połowy grudnia. Przed samym świętami Bożego Narodzenia natomiast zazwyczaj odnotowuje się zwiększone zainteresowanie podróżami. Pozostaje jednak czekać na dalsze decyzje przewoźników.

Ograniczenie w przemieszczaniu dotknie także Polaków, którzy planują podróże pociągami. PKP Intercity postanowiło znacznie zmienić rozkłady. Pojawiło się wiele anulowanych kursów. Więcej o tym możecie przeczytać w naszym artykule.

Źródło: ANGLIA.today

Podobne artykuły

LOT zawiesza połączenia

Na topie

LOT podjął decyzję. Zawieszają część połączeń 25 stycznia

Czytaj więcej >
jak wybrać hotel?

Na topie

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru hotelu? Łatwo można dać się nabrać

Czytaj więcej >
szczepionki prawdziwy hit

Na topie

Seszele zapraszają na urlop. Stawiają jednak warunki

Czytaj więcej >
lotnisko nie mogli

Na topie

Miesiącami żył na lotnisku, bo bał się latać przez koronawirusa. W końcu go przyłapali

Czytaj więcej >
Podróże śladami filmów i seriali

Na topie

Przemek i Magda znaleźli sposób na swoje podróże. Odwiedzają miejsca znane z popularnych filmów i seriali

Czytaj więcej >
Statek marzeń Romance TV

Na topie

Romance TV zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca na świecie

Czytaj więcej >