Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Wizz Air właśnie potwierdził hitową trasę z Krakowa. Polecimy tam już zimą
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 09.06.2023 09:34

Wizz Air właśnie potwierdził hitową trasę z Krakowa. Polecimy tam już zimą

Wizz Air
fot. Klaudia Zawistowska/Turyści.pl

Linie lotnicze robią wszystko, by zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania ze swoich usług. Z tego powodu co chwilę media obiegają informacje na temat nowych tras z Polski. Tym razem siatkę połączeń rozszerzył Wizz Air. 

Ryanair i Wizz Air w Polsce cieszą się bardzo dużą popularnością. Choć klienci zauważają spory wzrost cen, tanie linie lotnicze zapewniają, że nadal można znaleźć ciekawe oferty i promocje, które nie nadszarpną domowego budżetu. 

Wizz Air otwiera nową trasę z Krakowa

Choć początkowo wydawało się, że nowa trasa oficjalnie zostanie ogłoszona z Katowic, w czwartek lotnisko w Krakowie poinformowało, że to właśnie z tamtejszych Balic polecimy zimą do stolicy Albanii. 

24 maja odbędzie się pierwszy lot Wizz Aira z Krakowa do Tirany. Co ciekawe, kilka miesięcy wcześniej to samo połączenie zacznie obsługiwać Ryanair. 

Tirana staje się popularnym krajem wśród turystów

Połączenie Wizz Aira na trasie Kraków-Tirana będzie realizowane trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy oraz piątki. Co ciekawe, stolica Małopolski jest szóstym miastem, z którego będzie można dolecieć do Albanii. To dużo mówi o wzroście zainteresowania tym bałkańskim krajem. 

Pozostałe miasta, z których można się wybrać do Tirany to: Warszawa, Katowice, Gdańsk, Poznań oraz Wrocław. - Cieszy nas rozwój siatki połączeń krakowskiego lotniska. Lato 2023 jest dowodem potencjału Kraków Airport, a tym samym mieszkańców Krakowa i Małopolski. Już teraz patrzymy w przyszłość i pracujemy nad przyszłorocznym rozkładem - czytamy na portalu Fly4free.pl wypowiedź prezesa zarządu lotniska w Krakowie, Radosława Włoszka. 

Co zobaczyć w Albanii

Tirana nadal należy do grona nie do końca odkrytych kierunków turystycznych. Tamtejsze widoki mogą jednak zachwycić nawet najbardziej wymagających turystów. Ze stolicy Albanii warto wybrać się w okoliczne góry Gamti, pojechać nad jezioro Bovilla i przejechać się kolejką linową Dajti czy wyskoczyć na jednodniową wycieczkę do sąsiedniej Czarnogóry.