Turysci.pl > Europa > Dokąd Polacy polecą na tegoroczne wakacje? Ostatni dzwonek na zaplanowanie urlopu
Marlena Kaczmarek
Marlena Kaczmarek 27.05.2023 16:26

Dokąd Polacy polecą na tegoroczne wakacje? Ostatni dzwonek na zaplanowanie urlopu

Warna
fot. Canva

Sezon urlopowy niebawem rozpocznie się na dobre. W niedawnej rozmowie Onetu Podróże z przedstawicielką Ryanaira Alicją Wójcik-Gołębiowską ekspertka wyznała, dokąd Polacy najchętniej kupują bilety. 

Biura podróży dwoją się i troją, by przyciągnąć potencjalnych klientów przed sezonem wakacyjnym, jednak nie wszyscy decydują się na tego typu usługi. Coraz więcej osób woli zaplanować urlop na własną rękę, samodzielnie szukając lotów czy noclegów w miejscu docelowym. 

Promocja w Ryanair

Na portalu Onet Podróże pojawił się wywiad z Alicją Wójcik-Gołębiowską, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair, która przekonywała, że nadal można kupić bilety w atrakcyjnych cenach. - Inflacja i rosnące ceny paliwa wpływają (choć minimalnie) na ceny biletów również u nas. Natomiast nadal na naszej stronie pojawiają się atrakcyjne oferty, również obejmujące niedawno rozpoczęty okres letni - oznajmiła ekspertka.

- Na naszej stronie też regularnie organizowane są promocje. Przykładowo, w maju zorganizowaliśmy letnią wyprzedaż, w której loty z Polski w okresie wakacyjnym były oferowane już od 49 zł w jedną stronę. Promocją objęte były między innymi Włochy, gdzie kilka kierunków było dostępnych w cenie poniżej 100 zł w jedną stronę. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze zaplanowanych wakacji, to ostatni dzwonek, dlatego polecam odwiedzać stronę - dodała.

Klienci mogą spać spokojnie?

Niedawno informowaliśmy na temat nagrania, jakie pojawiło się w mediach społecznościowych Ryanaira. Na filmiku w zabawny sposób zapowiedziano dodatkowe opłaty, m.in. za przewóz dodatkowej poduszki czy ubioru “na cebulkę”

Sprawę skomentowała Wójcik-Gołębiowska. - W naszych kanałach social media w luźny sposób nawiązujemy do trendów, bieżących wydarzeń czy różnych zachować pasażerów. Natomiast dopóki pasażerowie stosują się do naszego regulaminu dotyczącego bagażu czy wykorzystania miejsca, nie mają się czego obawiać - oznajmiła. 

Atrakcyjne kierunki wakacyjne

Przedstawicielka Ryanaira wymieniła również destynacje, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród Polaków na tegoroczne wakacje. 

- Wśród oferowanych przez nas połączeń największym zainteresowaniem w okresie wakacyjnym cieszą się oczywiście kierunki ciepłe: Wyspy Kanaryjskie, Chorwacja, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Grecja.

Ekspertka dodała, że do regionów tj. Warna, Zadar czy Mediolan-Bergamo nadal można znaleźć tanie bilety na wakacje. 

Za: Onet Podróże