Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Willa Berlusconiego sprzedana za gigantyczną cenę! W środku 5 basenów, a nawet sztuczny wulkan
Paulina Pacholec
Paulina Pacholec 26.02.2024 08:42

Willa Berlusconiego sprzedana za gigantyczną cenę! W środku 5 basenów, a nawet sztuczny wulkan

Willa
Fot. X

Kontrowersyjny Silvio Berlusconi, były premier Włoch, kupił tę wyjątkową willę za około 1,5 miliona euro w 2011. Po śmierci polityka, jego dzieci zdecydowały się sprzedać posiadłość i to z ogromnym zyskiem.

Wyspa na której znajduje się luksusowa willa z fantastycznym ogrodem, słynie z jednej z najpiękniejszych plaż w Europie. Jest uznawana za najbardziej wysunięty na południe punkt Starego Kontynentu. Były premier kupił ją nieprzypadkowo…

Willa na wyspie Lampedusa

Premier Berlusconi zakupił willę na włoskiej wyspie około 13 lat temu za około 1,5 miliona euro. Decyzja ta została podjęta w trakcie kryzysu na wyspie, który miał miejsce w czasie szczytu tzw. Arabskiej Wiosny. Wówczas Lampedusa była świadkiem masowego napływu imigrantów oraz trudności społecznych i konfliktów zbrojnych w krajach arabskich.

Dzieci zmarłego byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego postanowiły sprzedać pierwszą nieruchomość z jego majątku. Jest to willa zlokalizowana na wyspie Lampedusa, którą Berlusconi nabył w 2011 roku, aby wyrazić solidarność z mieszkańcami w obliczu napływu migrantów. Warto zaznaczyć, że Berlusconi nigdy osobiście nie odwiedził tej posiadłości.

Willa premiera

Podczas wizyty na Lampedusie Silvio Berlusconi powiedział wówczas: "Zajrzałem do internetu i kupiłem dom przy plaży Cala Francese. Ja też będę mieszkańcem Lampedusy". Jednak polityk nigdy tam nie był.

Media podały, że willa Dwie Palmy o powierzchni ponad 250 m kw. i z dużym ogrodem została sprzedana za 3 miliony euro. Na początku lutego prasa podała, że na sprzedaż za pół miliarda euro została wystawiona słynna posiadłość Berlusconiego na Sardynii - Villa Certosa w Porto Rotondo na Szmaragdowym Wybrzeżu. To posiadłość o powierzchni o ponad stu hektarów.

Lampedusa

Lampedusa, położona około 100 km od wybrzeży Afryki między Maltą a Tunezją, to wyspa o długości 9 km i szerokości 3 km. Jest uznawana za najbardziej wysunięty na południe punkt Starego Kontynentu i słynie z jednej z najpiękniejszych plaż w Europie. Geograficznie należy do kontynentu afrykańskiego, co pozwala na wypoczynek od kwietnia do listopada.

Najważniejsze atrakcje na Lampedusie to:
Spiaggia dei Conigli (Plaża Królików)
Miasteczko Lampedusa
Wyspa Królików (Isola dei Conigli)
Rezerwat Baia dei Conigli
Obserwacja żółwi gatunku Caretta caretta
Zatoka Kurczaka (Cala Pulcino)

Źródło: onet.pl