Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Lotniska i linie lotnicze > Wielkie rozczarowanie zamiast wakacji marzeń. Nie wyszli nawet z lotniska w Katowicach
Klaudia Zawistowska
Klaudia Zawistowska 15.09.2023 20:14

Wielkie rozczarowanie zamiast wakacji marzeń. Nie wyszli nawet z lotniska w Katowicach

Lotnisko w Katowicach
Fot. Shutterstock/Tupungato

Choć sezon wakacyjny dobiegł końca, to ruch na lotniskach nie maleje. Zarówno przewoźnicy, jak i pracownicy portów cały czas mają ręce pełne pracy. Niestety niektórych pasażerów na miejscu czeka spore rozczarowanie.

Lotnisko w Katowicach ma za sobą kolejny rekordowy miesiąc. Tylko w sierpniu 2023 roku skorzystało z niego aż 776 052 pasażerów. Wrzesień również jest bardzo pracowity, ale niestety nie wszyscy pasażerowie udadzą się na wymarzone wakacje.

Miał lecieć na wakacje, a został zatrzymany na lotnisku w Katowicach

Jak informuje Śląski Oddział Straży Granicznej, tylko w ostatnim tygodniu w Katowickim porcie doszło do wielu zatrzymań. Niestety aż sześciu obywateli naszego kraju nie poleciało na wymarzony zagraniczny urlop lub nie udało się w zaplanowaną podróż.

Jak czytamy w komunikacie straż granicznej, w tym gronie był m.in. mężczyzna, który otrzymał prawny zakaz opuszczania terytorium Polski. Pięć kolejnych osób popełniło błąd, który wiele ich kosztował.

Przez jedną wpadkę nie polecieli na wymarzone wczasy

Pozostałych pięciu obywateli Polski wykazało się małą ostrożnością podczas przygotowywania do wyjazdu za granicę. Jak podała Straż Graniczna, ich dowody osobiste widniały w systemie jako unieważnione lub zastrzeżone.

Dlaczego tak się stało? Najczęściej dokument jest nieważny lub zastrzeżony w momencie kiedy zawiera nieaktualne dane np. zmianę nazwiska, lub został zgłoszony jako kradziony. Dlatego, zanim udacie się na lotnisko, upewnijcie się, że posiadacie ważne i aktualne dokumenty.

Strażnicy graniczni nie wpuścili ich do Polski

Na lotnisku w Katowicach w ciągu ostatnich siedmiu dni odmówiono wstępu do Polski pięciu obcokrajowcom. W tym gronie były osoby, które w systemie zostały oznaczone jako takie, którym trzeba "odmówić wjazdu lub pobytu w Strefie Państw Schengen, lub wykorzystały dopuszczalny czas pobytu w ruchu bezwizowym".

Ponadto granicy Polski nie przekroczyło dwóch Syryjczyków. Jak czytamy w komunikacie Straży Granicznej, obaj mężczyźni próbowali posługiwać się podrobionymi dokumentami.