Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa
Magda Antoł
Magda Antoł 02.06.2023 20:33

Wielka katastrofa kolejowa. Ranne są setki osób. Trwa akcja ratunkowa

Pociąg Coromandel Express
Fot. Flickr/Abhinav Phangcho Choudhury

Pociąg pasażerski zderzył się ze składem towarowym i wypadł z torów. Obecnie trwa akcja ratunkowa na ogromną skalę. Na ten moment potwierdzono 50 ofiar śmiertelnych. Podejrzewa się, że pod wagonami znajduje się jeszcze więcej ludzi.

W wyniku uderzenia pociąg wypadł z torów i wykoleił się. Na miejsce wypadku wysłano ponad 40 karetek pogotowia.

Pociągi zderzyły się na torach. Jest wielu rannych i zabitych

Niedawno doszło do katastrofy kolejowej na terenie Indii. Pociąg pasażerski Coromandel Express, który kursował na trasie Kalkuta-Chennai, zderzył się z nadjeżdżającym znad przeciwka składem towarowym. Jak przekazały władze indyjskie, w wyniku silnego uderzenia pociąg z pasażerami wypadł z torów i wykoleił się.

Trwa akcja ratunkowa. Jest wielu rannych i zabitych

Na miejscu zjawiło się ponad 40 karetek pogotowia. Jak przekazał Reuterowi lokalny urzędnik Pradeep Jena liczba ambulansów nie była wystarczająca. Za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że musiano wysłać dodatkowo autobusy, aby mogły pomóc w zawożeniu rannych do szpitali. Na ten moment potwierdzono 50 ofiar śmiertelnych. Ponad 400 rannych zostało przetransportowanych do szpitali. 

Akcja ratunkowa wciąż trwa. Przypuszcza się, że pod wagonami nadal jest uwięzionych kilkaset osób.

Przyczyna katastrofy jest nieznana

Na ten moment nie wiemy, w jaki sposób pociągi znalazły się na tym samym torze. Zgodnie z tym, co powiedział Pradeep Jena dla Asian News International, w wypadku brały udział aż trzy pociągi. Dwa z nich były pasażerskie, natomiast trzeci był pociągiem towarowym. Dyrektor generalny South Eastern Railways Archana Joshi nie skomentował sprawy.

Nie mogę teraz komentować szczegółów i liczby ofiar. Byłem w Delhi i spieszyłem się na miejsce wypadku” - wyjaśnił redakcji Reuters Archana Joshi.

Urzędnicy z South Eastern Railway obawiają się znacznie większej liczby ofiar niż została podana.

Źródło: Reuters