wiadomości lotFot. pixabay.com/ JESHOOTS-com

Polskie lotnisko wydało komunikat. Sezon wakacyjny rusza pełną parą. Duże zaskoczenie dla polskich pasażerów

Wiadomości z polskiego lotniska mogą ucieszyć wielu miłośników podróży. Polskie Linie Lotnicze LOT będzie kontynuować wykonywanie wakacyjnych połączeń z katowickiego portu – podały służby prasowe Katowice Airport.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jaką ofertę proponuje LOT
  • gdzie będzie można polecieć z Katowic
  • jaka jest sytuacja katowickiego lotniska

Wiadomości z Katowic ucieszą osoby, które już teraz planują wyjazd letni. W najbliższe wakacje podróżni z Katowic będą mogli dostać się bezpośrednio polskimi liniami do Grecji, Hiszpanii, Bułgarii oraz Włoch.

Dobre wiadomości z katowickiego lotniska

Sezonowa akcja wakacyjnych połączeń miała swoją premierę w połowie bieżącego roku. Przebiegała ona pod hasłem "#LOTnaWakacje" i zawierała ofertę lotów z dziesięciu krajowych portów lotniczych do kilkudziesięciu popularnych europejskich kurortów .

W tym roku narodowy przewoźnik oferował również loty z Katowic do sześciu wakacyjnych kierunków greckich, dwóch chorwackich oraz po jednym: hiszpańskim, bułgarskim i albańskim. Piotr Adamczyk z biura prasowego katowickiego lotniska poinformował w tym tygodniu, że LOT będzie kontynuował tam tę ofertę.

Jak poinformował, w przyszłym roku turyści będą mieli do wyboru cztery kierunki greckie: Ateny (od 3 czerwca do 30 września w każdy czwartek), na Korfu (od 29 maja do 2 października w każdą środę i sobotę), na Rodos (od 29 maja do 2 października w każdą sobotę) oraz do Salonik (od 2 czerwca do 29 września w każdą środę).

Polski przewoźnik proponuje również przelot na hiszpańską Majorkę (od 2 czerwca do 29 września w każdą środę), do bułgarskiego Burgas (od 29 maja do 2 października w środy i soboty) i do Warny w tym samym kraju (od 1 czerwca do 28 września we wtorki) oraz do włoskiej Olbii na Sardynii (2 czerwca do 29 września w każdą środę).

Adamczyk powołując się na słowa szefa zarządzającego katowickim lotniskiem Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego Artura Tomasika dodał, że w pierwszej edycji projektu "LOT na wakacje", na jedenastu oferowanych kierunkach PLL LOT przewiozły z i do Katowice Airport prawie 22 tys. podróżnych.

- Oferta narodowego przewoźnika została dobrze przyjęta przez pasażerów i pomimo pandemii koronawirusa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Istotne jest dla nas to, że LOT kontynuuje ten projekt w przyszłym roku i wzmacnia swoją ofertę z wylotem z Pyrzowic w okresie wiosenno-letnim – zaznaczył Tomasik.

Wcześniej LOT latał z Katowic wyłącznie do Warszawy. W poprzednich latach wykonywał między tymi miastami po kilka połączeń dziennie. Obecnie codzienne kursy między Katowicami i Warszawą wykonywane są dwa razy dziennie w każdą stronę.

Katowice Airport jest jednym z największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2019 r. z siatki połączeń tego portu skorzystało 4,84 mln podróżnych, co było dotychczas rekordową liczbą. Jest ono również krajowym liderem jeśli chodzi o segment przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo.

GTL prognozowało, że w 2020 r. linie lotnicze przewiozą z i do Pyrzowic rekordowe 5,5 mln pasażerów, jednak plany te pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Kryzys wymusił konieczność weryfikacji prognoz ruchu i obecnie spółka spodziewa się o około 70 proc. mniej podróżnych, niż w 2019 r.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Następny artykuł