wiadomości z wysp kanaryjskichfot. wikipedia.org/ Lexthoonen/ CC BY-SA 4.0

Władze Wysp Kanaryjskich biją na alarm. Przybywają tam tłumy, są obawy o turystykę

Wiadomości z Wysp Kanaryjskich są bardzo niepokojące. Władze powoli przestają sobie radzić z napływem ludności. 200 imigrantów zostało skierowanych do opustoszałych z powodu epidemii hoteli i ośrodków turystycznych. Lokalny rząd obawia się, co dalej z turystyką.

Wiadomości z Wysp Kanaryjskich mogą niektórych bardzo zaniepokoić. W ostatnich dniach przybywa tam bowiem rosnąca liczbą imigrantów z Afryki. Władze hiszpańskiego archipelagu zdecydowały w związku z tym o skierowaniu ich do opustoszałych hoteli i ośrodków turystycznych.

Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstydWysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, co za wstydCzytaj dalej

Wiadomości z Wysp Kanaryjskich

Madrycki dziennik "ABC" poinformował, że w ostatnich dniach na ulicach kanaryjskich miast przebywało ponad dwa tysiące nielegalnych imigrantów z Afryki. Byli to przede wszystkim obywatele Maroka, którzy przybyli do Europy drogą morską.

Zdesperowane władze archipelagu nie miały już "żadnego pomysłu na to, co z nimi zrobić". Władze kanaryjskiej gminy Mogan zdecydowały się na umieszczenie 200 imigrantów w opustoszałych hotelach i ośrodkach turystycznych.

Szli plażę, nagle zobaczyli przedmiot wystający z piasku. Myśleli, że to śmieci, potem wezwali służbySzli plażę, nagle zobaczyli przedmiot wystający z piasku. Myśleli, że to śmieci, potem wezwali służbyCzytaj dalej

Władze wyspy zażądały jednocześnie wyjaśnień od centrolewicowego rządu Hiszpanii Pedra Sancheza w związku z wypuszczeniem nielegalnych przybyszów z miejsc, w których mieli przebywać w do czasu kontroli policyjnych i sanitarnych.

Jak podaje gazeta "El Confidencial", nie jest do końca wiadomo kto wydał decyzję o ulokowaniu imigrantów w obiektach turystycznych. Potwierdził jednak informację o rosnącą liczbie przybyszów docierających łodziami na Wyspy Kanaryjskie.

W okresie od stycznia do października 2020 r. na Wyspy Kanaryjskie dotarło łącznie 4000 nielegalnych imigrantów - wynika z danych hiszpańskiego MSW. Jest to ponad pięciokrotnie więcej niż w takim samym okresie w 2019 r. Zjawisko nasiliło się w listopadzie.

Jak poinformował Torres, z tygodnia na tydzień przybywają kolejni imigranci, u których służby medyczne potwierdziły zachorowania na Covid-19. Występuje w związku z tym wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się nowych ognisk epidemii na Wyspach Kanaryjskich.

Może skutkować to pogorszeniem sytuacji sanitarnej w regionie oraz kolejnymi przeszkodami w przywracaniu pracy lokalnej turystyki, która jest jedną z najważniejszych gałęzi gospodarki archipelagu.

Dzisiaj grzeje: 1. Doda w prześwitującym stroju kąpielowym robi furorę w internecie. Wiemy w jakim kraju wypoczywa, wielu może jej pozazdrościć
2. Aż 400 tys. Polaków powinno pilnie skontaktować się z ZUS. Apeluje sama prezes
3. Pani Aleksandra szła na Giewont. Nagle spojrzała za plecy córki i zamarła

Pierwszy od czasu wybuchu epidemii wycieczkowiec przybył na Gran Canarię 6 listopada. Na jego pokładzie dotarło na wczasy ponad 700 niemieckich pasażerów. Torres poinformował wówczas, że władze Wysp Kanaryjskich planują w listopadzie przyjęcie kilku innych zagranicznych wycieczkowców.

Dziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaDziewczynkę ze zdjęcia uwielbiają dziś miliony Polaków. Poznajecie? Słynna polska podróżniczkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE NA NASZYCH SERWISACH:

  1. Masz problemy z organizmem? Wypijesz sok z buraka z najlepszego przepisu, a efekty pojawią się błyskawicznie
  2. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu
  3. Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o ich wydłużaniu i rozszerzaniu
  4. Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubrania
  5. Wyciekły astronomiczne ceny za noc w Zakopanem na Sylwestra. Mała fortuna, setki złotych
  6. Money: Dramatyczne wyznania lekarzy. Walczą nie tylko z koronawirusem, ale i z respiratorami. Jest też odpowiedź ministerstwa
  7. Agnieszka Włodarczyk uciekła z ukochanym w tropiki. Fani są zaniepokojeni, co stanie się z jej zwierzętami?

Źródło: TVN24

Następny artykuł